המשנה ליועמ"ש דינה זילבר
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

המשנה ליועמ"ש זילבר: "אי אפשר לעוות את התמונה בגלל אינטרסים 'ולתפור למערכת תיק'"

דינה זילבר נאמה בכנס המשפט הציבורי בחיפה והתבטאה נגד המתקפה על מערכת המשפט. היא קראה לחברה האזרחית: "תשמרו עלינו כדי שנשמור עליכם"
תמר אלמוג ומיכל וסרמן
06 בדצמבר 2019
10:54

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד דינה זילבר, הגיבה היום (שישי) בחריפות על המתקפות על מערכת המשפט. בנאומה בכנס המשפט הציבורי בחיפה אמרה זילבר כי "הפרקליטות ומוסד היועץ המשפטי לממשלה לא חפים מטעויות. אבל אי אפשר לעוות את התמונה בגלל אינטרסים, 'ולתפור למערכת תיק'". 

"בשבועות האחרונים התקבלה ההחלטה הסופית ביחס לתיקים, החלטה שהיו שותפים לה כ-25 משפטנים בכירים ומקצוענים ושהתקבלה לבסוף על ידי היועץ. כעת לא רק 'שי ניצן חצוף ושיכור כוח', 'ליאת בן ארי מושחתים עד היסוד'. כעת מעגל "הקושרים" מתרחב", המשיכה זילבר. "בואו נישיר רגע מבט ונראה מיהם האנשים שבעל כורחם, שלא בטובתם ורק בשל מסירותם לשליחותם הציבורית הפכו יעד להסתה המתדלקת את שנאת ההמונים". 

זילבר הוסיפה: "יועץ משפטי היום צריך עור של פיל ולעמוד בהסתה. לכל האזרחים המודאגים במדינה הזו – השמיעו קול. זו קריאה לחברה האזרחית, לאנשי הרוח, להמוני המונים דוממים, לתקשורת. אנחנו חלק מנורמליות של שלטון ושל חברה. אנחנו גם אחת הערובות לנורמליות זו. עכשיו אנחנו צריכים שתשמרו עלינו, כדי שנוכל להמשיך ולשמור עליכם מפני השררה השלטונית".