בוכרא פי אל מישמיש

סרט #02: רכבת מקהיר; גן הפסלים היפני בחלוואן - טייק 1

במהלך הפקת "בוכרא פי אל מישמיש" נתקלו יוצרי הסרט באוצר שצבר אבק בבית משפחת פרנקל בפריז - עשרות סלילי 9.5 מ"מ של צילומים ביתיים משנות ה-30 וה-40 שצולמו בקהיר ובאלכסנדריה - התיעוד היחידי של קהילת יהודי מצרים באותה תקופה. אחרי שעברו תהליך שימור ודיגיטציה, אנו מזמינים אתכם להתרגש איתנו ולצפות בפיסת היסטוריה יוצאת דופן מהעבר.
מערכת כאן
23 בדצמבר 2019
10:24

גן הפסלים היפני בחלוואן היה אתר תיירות מרכזי עבור תושבי קהיר. בנסיעת רכבת קצרה, הגיעו למקום רבים מבני הבורגנות המקומית ובילו את יום החופשה בפיקניק, טיולים בגן המטופח, מפגשים עם חברים וגם בצילומים - מדיום שהיה עדיין בחיתוליו.

צפו >>

האחים פרנקל, המצולמים ומצלמים את הסרטון, השתמשו בגן כרקע לצילומים, שישמשו אחר כך כבסיס לאנימציה שלהם. בזמן שחבריהם נפשו, הם הנפישו: האחים צילמו את עצמם במגוון אפשרויות של תנועה: מתקרבים זה לזה, לוחצים ידיים, קמים, מתיישבים. לאחר שפיתחו את הפילם, הם הקרינו את הסרטים בסטודיו האנימציה שלהם בביתם בקהיר. השלושה צפו בצילומים באיטיות, פריים אחרי פריים, ניתחו את התנועות והחלו לצייר אותן. אלה היו תנועותיו הראשונות של גיבור הסרטים המצויירים שלהם - מישמיש אפנדי.