השמיים האדומים באוסטרליה
צילום: רויטרס

שריפות הענק באוסטרליה: תושבים נמלטים לחופים

אלפי תושבים ותיירים נמלטים מהאש בדרום-מזרח אוסטרליה לכיוון החופים במטרה לחצות את אזור הסכנה באמצעות סירות • השריפות מתפרסות על שטח של כ־500 קילומטרים | תיעוד
בן יניב
31 בדצמבר 2019
09:46

השריפות הקטלניות באוסטרליה: אלפי תושבים ותיירים תועדו נמלטים הלילה (שלישי) מהשריפות הקטלניות שמתפשטות במהירות לאורך קו החוף, לכיוון החופים בדרום מחוז ניו-סאות' ויילס וצפון מחוז ויקטוריה. זאת כדי לחצות את האזור המסוכן בסירות. האש האדירה במדינה נפרסת על שטחים עצומים שנעמדים לפי שעה בכ־500 קילומטרים. השריפות הביאו לניתוקם של מספר אתרי נופש וקיים חשש לחייהם של שלושה בני אדם. 


בתוך כך, בחודש שעבר תועדה אישה שניסתה להציל דוב קואלה מתוך להבות ענק באוסטרליה. בתיעוד המרגש נראתה האישה מסירה את חולצתה, עוטפת את הדוב המבוהל ומחלצת אותו מתוך השריפה הענקית בניו סאות' ויילס. ימים לאחר מכן הורדם דוב הקואלה שנאבק על חייו, לאחר שהניסיונות לשקמו עלו בתוהו. 

הצוות הווטרינרי שטיפל בלואיס מסר לכלי התקשורת: "המשימה הבלעדית שלנו היא רווחתם ואיכות חייהם של בעלי החיים ועל רקע זה החלטנו את מה שהחלטנו". לואיס הורדם בשל הכוויות הקשות שנגרמו לו בשריפה, שמהן לא הצליח להתאושש.