אהוד בנאי בהופעה
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

אהוד בנאי: "כואב שאיבדנו את היכולת לדבר, ישר יש שיח מתלהם"

הזמר מוציא אלבום חדש בשם "הולך ומתקרב ומספר: "רצינו שיהיה לו צליל חי – מקווה שהצלחנו". הוא הוסיף: "קראתי לו בשם הזה, מתחושה שאני כל הזמן הולך ומתקרב. אבל עדיין לא יודע לאן"
בחצי היום
14 בינואר 2020
16:50

הזמר אהוד בנאי הוציא היום (שלישי) אלבום חדש בשם "הולך ומתקרב" וסיפר בכאן רשת ב על העבודה עליו. בריאיון לתוכנית "בחצי היום בכאן רשת ב אמר בנאי כי "קראתי לו בשם הזה, מתוך תחושה שאני כל הזמן הולך ומתקרב. אבל עדיין לא יודע לאן. זה אלבום שרצינו שיהיה לו צליל חי וגמיש. עשינו אותו בנגינה חיה באולפן, בלי מחשבים – מקווה שזה הצליח לנו".

בנאי סיפר על תחושותיו בנוגע למציאות הישראלית העכשווית ואמר לאסתי פרז ועופר חלפון: "אנחנו בתקופה קשה ומאוד בעייתית, ומה שכואב זה שאיבדנו את היכולת לדבר. יש דברים שצריך ללבן אותם ולדבר עליהם. יש פצעים שצריך לפתוח אותם ולא לפחד לדבר על הדברים האלה. ישר יש שיח נורא מתלהם ומאוד כועס".

"באופן אישי, אני יכול להגיד שרצח רבין זה פצע פתוח שצריך להבין מאיפה זה הגיע ולמה זה קרה. בגלל שמישהו השתגע והייתה רוח גבית שהובילה אותו לזה. אבל ברגע שאתה מדבר על זה השיח נהיה מתלהם", הסביר.

הוא תיאר את הדרך שבה הוא כותב את שיריו ואמר: "לפעמים יש לי משפט טקסטואלי או מוזיקלי שאני מרגיש שיש לו התחלה, ולא תמיד אתה יודע לאן זה יגיע. אני רואה לפעמים את החלום וההזיה כחלק בלתי נפרד מהמציאות – אז זה בטח מתערבב".

השירים באלבומו החדש נעים בין חלום למציאות בין זמן למקום, בין הווה לעבר ולעתיד לא ידוע. בלהקה ניסו ליצור הסאונד חי וחם, שנותן תחושה כאילו המאזין יושב עם אהוד והלהקה באולפן ומאזינים לקולו. בנאי תיאר את האלבום וכתב עם הוצאתו: "זה התחיל בהליכת לילה חלומית בעיר זרה עם חברי ללהקה במורד היי סטריט עד לשכונת הדממה. זה המשיך בסשן לילי, באולפן דרום תל אביבי, כשניסינו לשחזר בצלילים ובמילים את מאורעות הלילה ההוא, וזו הייתה אבן הפינה לאלבום הזה שמתחיל בהיי סטריט עובר בשכונת הדממה והוא הולך ומתקרב".

תגיות:
מוזיקה