ההצפה בבסיס חיל האוויר

מפקד חיל האוויר הקים צוות לחקירת ההצפה בבסיס חצור

האלוף נורקין הודיע על החלטתו ואמר: "טעינו שלא פינינו את המטוסים". הוא הוסיף שמדובר באירוע שאינו עומד בקנה אחד עם המצופה מהחיל
משה שטיינמץ
14 בינואר 2020
18:53

מפקד חיל האוויר אלוף עמיקם נורקין, החליט היום (שלישי) להקים צוות שיחקור את אירוע ההצפה בבסיס חצור. נורקין ערך את התחקיר הראשוני בנוכחות פורום הפיקוד הבכיר של החיל, ואמר שמדובר באירוע שאינו עומד בקנה אחד עם המצופה. הוא הוסיף: "לצד ההערכות הרחבה להתמודדות עם מזג האוויר הקשה בכלל הבסיסים, טעינו בכך שלא פינינו את המטוסים". 

בראש צוות התחקיר יעמוד סגן אלוף מ', שיבדוק את הסיבות לירידת בסיס חצור מכוננות מבצעית, בעקבות ההצפות ביום חמישי האחרון. בדובר צה"ל הדגישו שחיל האוויר המשיך להחזיק את הכוננות המבצעית בכל שאר בסיסיו.

נורקין הדגיש כי "כעת קיימת חשיבות רבה לביצוע תחקיר נוקב הכולל בדיקת המקרה הנוכחי, מידת יישום לקחי אירועי העבר וטיוב הממשקים בין חיל-האוויר לרשויות האזרחיות. החיל ימשיך לשמור על כוננות ומבצעיות הכוחות למול הזירות והאתגרים השונים". 

אתמול אמר קצין בכיר בחיל האוויר כי הייתה טעות שלא לפנות מראש את שני המחסות למטוסים שהוצפו בסערה בשבוע שעבר. לדברי הקצין הבכיר ישנן תכניות מוכנות לפינוי מטוסים במקרה שבו קיים סיכוי שהנחל יעלה על גדותיו, אך האירוע ביום חמישי התפתח במהירות ובבסיס לא הספיקו לפנות את המטוסים. לדבריו, שמונה מטוסים ניזוקו, כשבאחדים מהמטוסים מדובר בפגיעות מזעריות שמסתכמות בעבודות של ייבוש, ובאחרים מדובר בפגיעות יותר קשות.