בית חולים, אילוסטרציה
צילום: פלאש 90

נשלל החשד להידבקות בווירוס קורונה בישראל

משרד הבריאות מעדכן כי בישראל נבדקו מספר מטופלים שהגיעו מסין • בעיר ווהאן, מוקד ההתפרצות, ייאכף מהלילה איסור על נסיעות שאינן הכרחיות • השלטונות בסין דיווחו כי עד כה נפטרו 41 בני אדם מהמחלה, יותר מ-200 חולים מאושפזים במצב קשה וכ-1,300 נדבקו
איתי שיקמן וקטי דור
25 בינואר 2020
16:42
עודכן ב 18:22

התפשטות וירוס קורונה: ישראלי ששב מסין אושפז היום (שבת) בבית החולים שיבא. זמן קצר לאחר מכן נשלל החשד שנדבק בווירוס קורונה שהתפרץ בעיר ווהאן. משרד הבריאות עדכן כי בישראל נבדקו מספר מטופלים שהגיעו מסין. עד כה נבדקו מספר מקרים, כולם נשללו ושוחררו לביתם. לפי שעה תיירת סינית נמצאת בבית חולים בבית ג׳אלה ברשות הפלסטינית עם חשד לקורונה. במשרד הבריאות אומרים כי הם מעריכים שבעת הקרובה צפויים מקרים רבים של חשד בקרב השבים מסין, שצפויים להסתבר כמחלות אחרות. 

בתוך כך, הרשויות בסין הטילו הסגר היום על 18 ערים, שבהן מתגוררים כ-56 מיליון בני אדם, מחשש להתפשטות נגיף קורונה. נשיא סין שי ג'ין־פינג אומר כי ארצו מסוגלת לנצח במלחמתה בנגיף קורונה, אף כי המצב חמור. שי כינס בצוהריים את הנהגת המפלגה הקומוניסטית לדון בהתפתחויות האחרונות ובדרכים לבלום את התפשטות הנגיף.

אחד הצעדים שעליהם הוחלט: ממחר יושבתו עד להודעה חדשה כל קווי האוטובוס מהבירה בייג'ינג ואליה. כמו כן, בעיר ווחאן – מוקד ההתפרצות של הנגיף – יוקמו בתוך כעשרה ימים שני בתי חולים מיוחדים לטיפול בנדבקים ובהם 2,300 מיטות. עד כה גבה הנגיף את חייהם של 41 סינים. מספר הנדבקים בסין ובמדינות אחרות הגיע ליותר מ־1,300.

בבית חולים בעיר מת רופא שטיפל בחולים שנדבקו בזן החדש והקטלני של הנגיף הגורם לדלקת ריאות. בבייג'ינג החליטו על השהייה של תנועת האוטובוסים הבין-עירוניים כדי למנוע הפצה וחדירה של הווירוס. בתוך כך, רשת המזון המהיר הענקית בעולם, מקדונלד'ס, החליטה לסגור לפי שעה את סניפיה במחוז חביי שבסין.

בהלת קורונה: כל העדכונים