ספינת "דיימונד פרינסס"
צילום: אי-פי

ישראלית על ספינת הקורונה: "לא מדברים איתנו"

לנה סמואלוב לכאן רשת ב: "יש תחושה שמנסים להסתיר מאיתנו דברים" • בטייוואן דווח על נפטר ראשון מהנגיף. זהו מקרה המוות החמישי מחוץ לסין, והשלישי בימים האחרונים
בחצי היום
16 בפברואר 2020
13:34

לנה סמואלוב, ישראלית שנמצאת על "ספינת הקורונה", סיפרה היום (ראשון) לכאן רשת ב: "אני מאוד מודאגת. שלושה ימים כבר שאין דיווח מהקפטן. לא מדברים איתנו. יש תחושה שמנסים להסתיר משהו". לנה ציינה בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" כי "היום לקחו בדיקה מכל האנשים בקומה שלנו. אני נמצאת בתא עם מישהו שעלה לו החום". 


הרשויות ביפן דיווחו הבוקר כי שלושה ישראלים בספינה "דיימונד פרינסס", שעוגנת מול חופי המדינה, נדבקו בנגיף קורונה ומצבם קל. הם הורדו מהספינה והועברו לבית חולים ביפן. ישראל תשלח רופא מומחה שילווה אותם בהליכים הרפואיים. כמה מהנוסעים האחרים עדיין נמצאים בתהליך בדיקה. לאחר כמה שעות עדכן משרד הבריאות כי ישנם שני חולים.

האזינו לריאיון המלא עם לנה סמואלוב בכאן רשת ב

שר החוץ ישראל כ"ץ אמר כי "מאורגן מטוס במימון חברות הביטוח כדי להביא באופן מפוקח וישיר לארץ" את יתר הישראלים שלא נדבקו. ממשרד הבריאות נמסר כי הוא נמצא בקשר ישיר עם הרשויות ביפן, ארגון הבריאות העולמי ושאר הגורמים הרלוונטיים. עם שובם הם ייכנסו לבידוד ומעקב רפואי.

בתוך כך, בטייוואן דווח על מקרה מוות ראשון מהנגיף. מדובר בגבר בשנות ה-60 לחייו שסבל מסוכרת ומדלקת בכבד. זהו מקרה המוות החמישי מחוץ לסין, והשלישי בימים האחרונים. אתמול דווח על מקרה מוות ראשון בצרפת ובשישי היה מקרה מוות ראשון במצרים.