קורונה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נגיף קורונה: איך יודעים מי צריך להיכנס לבידוד?

דקלה אהרן-שפרן עונה על השאלות שמעניינות את הגולשים
דקלה אהרן-שפרן
17 בפברואר 2020
15:14

האם יש סיבה לבטל את הטיסות לתאילנד ואיך יודעים מי צריך להיכנס לבידוד? דקלה אהרן-שפרן עם כל מה שרציתם לשאול על נגיף קורונה. חלק משאלות הגולשים נגעו לדרך ההתמודדות עם הנגיף: "אין תרופה ממשית לנגיף קורונה ורוב האנשים שמתו מהמחלה היו אנשים מבוגרים. אם בן אדם נמצא בבידוד, אך אין מגע בינו לבין אנשים אחרים – אין סיבה לדאגה, משום שההעברה אווירנית". 

צפו

בנוגע לטיסות למזרח הרחוק ולתאילנד בפרט: "משרד הבריאות, מדינת ישראל, לא אומרים שאסור לנסוע, אבל הם ממליצים לאנשים לשקול, ותאילנד היא אחת המדינות האלה". ועוד בנושא הטיפול - "אין היום טיפול ממוקד לנגיף הזה. מדענים יושבים על זה חזק מאוד - גם תרופה וגם חיסון, אבל ממה שאנחנו יודעים, נכון להיום זה ייקח זמן. משהו כמו שנה וחצי. הטיפול בקורונה, נכון לעכשיו, הוא טיפול של תמיכה - מטפלים בתסמינים נשימתיים ומורידים חום".

מניין הנספים מקורונה בסין עלה ביממה האחרונה ל-1,770 לאחר שמתו עוד 150 חולים ביממה האחרונה. יותר מ-2,000 בני אדם נדבקו ביממה האחרונה, גידול קל בקצב ההתפשטות של הנגיף לאחר שלושה ימים רצופים של ירידה. מספר הנדבקים עד כה, בעולם כולו יותר עומד על כ-71 אלף.

תגיות:
קורונה