-
צילום: אבשלום שושני, פלאש 90

30 תלמידי כיתה ח' הונחו להישאר בבידוד מחשש שנדבקו בקורונה

יחד איתם, גם 20 עובדים ברשות הטבע והגנים הורו להישאר בבידוד. הסיבה: כולם שהו באתרים שבהם ביקרה קבוצת הצליינים מקוריאה הדרומית, שתשעה מחבריה אובחנו שחלו בנגיף לאחר שחזרו לארצם
כתבי כאן חדשות
22 בפברואר 2020
16:59
עודכן ב 18:00

30 תלמידי כיתה ח' מבית הספר "דוד טוביהו" מבאר שבע, שני מורים ו-20 עובדי רשות הטבע והגנים, הונחו היום (שבת) להישאר בבידוד בתיהם למשך 14 ימים, מחשש להידבקות בנגיף קורונה. זאת לאחר שהתלמידים והמורים שהו במערה יחד עם קבוצת צליינים מקוריאה הדרומית, שתשעה מחבריה אובחנו כחולים בנגיף לאחר ששבו לארצם.

המורה של התלמידים התלונן שאינו חש בטוב לאחר שחום גופו עלה, גם הוא נשלח לבידוד של שבועיים. עובדי רשות הטבע והגנים שהונחו להישאר בבידוד, שהו בשלושת האתרים של הרשות בזמן שקבוצת התיירים ביקרה בהם - בין התאריכים 15-8 בפברואר. מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב הורה לפתוח בוועדת בדיקה.

נעמה הניג, מנהלת חטיבת הביניים "דוד טוביהו", אמרה לכאן חדשות: "אנו שולחים את הילדים לבידוד בהתאם להנחיות ומקווים שנצליח להתגבר על המשבר במהרה. אנו עסוקים בטיפול בתלמידים שלנו בשלב זה, הכל בשליטה". 

קבוצת הצליינים ביקרה גם בשכם, חברון, בית לחם ויריחו. משרד הבריאות הפלסטיני פרסם הודעה לציבור הקוראת לכל מי שבא במגע עם התיירים לשהות בבידוד בביתו למשך שבועיים גם כן, להיבדק, ולהודיע על כך לרשויות בעירו. ברשות הפלסטינית טרם אותרו מקרים של הידבקות בנגיף. ביריחו הוקם השבוע מתחם לבידוד השבים ממדינות מזרח אסיה. 

בד בבד, רשות האוכלוסין הודיעה כי תימנע את כניסת כלל הזרים מהטיסה מקוריאה הדרומית, שאמורים להגיע לארץ הערב. מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, הנחה טלפונית את מנכ״ל לשכת מארגני התיירות נכנסת לישראל, להפסיק את כל הסיורים של תיירים מקוריאה הדרומית השוהים כעת בארץ. 

מארגני הסיורים פועלים יחד עם משרד הבריאות כדי לדאוג לטיסות לכל התיירים מקוריאה הדרומית לישראל. משרד הבריאות פרסם הנחיות לאנשים שבאו במגע עם התיירים הצליינים: "כל מי שהיה במגע הדוק (במרחק של פחות משני מטרים ולמשך 15 דקות לפחות), עם חברי הקבוצה בהתאם למועדים והמקומות שיפורטו להלן, מתבקש להיכנס לבידוד בית למשך 14 ימים, מאז המגע האחרון עם הקבוצה ולדווח על כך באתר משרד הבריאות".

החל ממחר, ישראל תרחיב את הנחיות הבידוד לנוסעים שמגיעים ממדינות מזרח אסיה לישראל. כעת יכללו ברשימה גם יפן וטייוואן. זאת נוסף על סין, תאילנד, הונג קונג, סינגפור, מקאו וקוריאה הדרומית. חברות התעופה צפויות לאפשר ביטולים גם מיעדים אלה.

שר החוץ ישראל כ״ץ הורה להנהלת משרדו לקיים דיון דחוף ביחס למשמעות הבין לאומיות של ביקור קבוצת הצליינים בארץ. השר כ״ץ הורה להנהלת המשרד לתמוך בכל הנחיה מחמירה, אותה יתן משרד הבריאות, ביחס למניעת כניסת נוסעים ממדינות שונות בעולם, שעלולים להוות סיכון בריאותי לאוכלוסיה בישראל.

בהכנת הידיעה השתתפו: לירן כוג'הינוף, איתי שיקמן, שרון עידן, גל ברגר ועידו קורן.

מסלול הטיול של הקבוצה בארץ

תגיות:
קורונה