הכניסה למתחם הבידוד בשיבא
צילום: קובי ריכטר, TPS

בעקבות ההחלטה לאסור על אזרחיה להיכנס: קוריאה הדרומית הגישה תלונה לישראל; שר החוץ: אין ברירה

במדינה זועמים על חסימת כניסת 130 הקוריאנים אמש, שכבר הגיעו לנתב"ג • מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה לכאן רשת ב על חסימת הגבולות לתיירים: "בהמלצת משרד הבריאות כרגע מה שעומד על הפרק אלו המדינות יפן וקוריאה הדרומית, אך המצב דינמי"
עמיחי שטיין
23 בפברואר 2020
08:07
עודכן ב 08:34

מגיפת קורונה: בעקבות ההחלטה לאסור על אזרחיה להיכנס לארץ – ממשלת קוריאה הדרומית הגישה היום (ראשון) תלונה לישראל. זאת בעקבות ההחלטה לחסום את כניסת 130 הקוריאנים אמש, שכבר הגיעו לנמל התעופה בן גוריון. ממשרד החוץ בסיאול נמסר: "הבענו בפני ישראל צער על ההחלטה ודרשנו שזה לא יקרה שנית". שר החוץ ישראל כץ אמר לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב כי לא הייתה ברירה אחרת.

בתוך כך, 12 לוחמי מג"ב שהיו במערת המכפלה בזמן שהיית הקבוצה הקוראנית הוכנסו לבידוד בביתם בהוראת מפקדם. ההחלטה התקבלה לאחר תשאולם ובדיקת מצלמות האבטחה שהוכיחו כי שהו בקרבה אליהם".

מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה, פרופסור שלמה מור-יוסף, התייחס הבוקר להתפשטות נגיף קורונה בעולם ואמר כי אין כרגע הנחיה לסגור את הגבולות לתיירים נוספים אך "המצב דינמי". לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר: "בהמלצת משרד הבריאות כרגע מה שעומד על הפרק אלו המדינות יפן וקוריאה הדרומית, אך המצב דינמי".

מוקדם יותר התראיין שר התיירות, יריב לוין, בתוכנית והתייחס לשאלת סגירת הגבולות לתיירים ואמר: "אנחנו פועלים בעניין הזה על פי הנחיות משרד הבריאות. נעשה מאמץ לסייע במימוש ההחלטות האלה. לגבי אותן ארצות שמהן משרד הבריאות קובע שלא יוכלו להיכנס תיירים, אנחנו מעבירים את המסר גם לסוכני התיירות ומשתדלים לסייע באיתור התיירים ולהשיבם לארצותיהם. זה אירוע שחורג בהרבה מגבולותיה של מדינת ישראל ומשפיע על עולם התיירות. מה שעומד לנגד עיינינו זה בריאותם של אזרחי ישראל".

כ-200 תלמידים ומורים מעפולה, מבאר שבע ומקרית חיים נשלחו לבידוד עד יום רביעי, לאחר ששהו בשבוע שעבר באתרים שבהם ביקרה קבוצת צליינים מקוריאה הדרומית, שהתברר כי חלקם נדבקו בנגיף. לפי שעה אין לַישראלים תסמינים של המחלה.

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימנטוב, אמר במסיבת עיתונאים אמש כי סיכוי ההידבקות בנגיף קורונה גדל מאוד בעקבות ביקור הקבוצה, והעריך שמאות בני אדם באו במגע עימם. המשרד הרחיב את הנחיית הבידוד לשבועיים גם על ישראלים השבים מקוריאה הדרומית ומיפן. ראש הממשלה נתניהו יקיים הבוקר עוד הערכת מצב מיוחדת בנושא הנגיף בהשתתפות שרים, מנכ"לים, מנהלי בתי חולים וגורמים בכירים אחרים. בשל הערכת המצב לא תתקיים היום ישיבת ממשלה.

מספר המתים מנגיף קורונה בסין עלה ביממה האחרונה ב-97 בני האדם, ובסך הכל נספו מהמחלה 2,347 בני אדם. ביממה החולפת נתגלו בסין עוד 648 נשאים של הנגיף, ומספרם הכולל כ-77 אלף בנים אדם.

מגפת קורונה – כל העדכונים: