הטסת קוריאנים מישראל לקוריאה הדרומית
צילום: רשות שדות התעופה

נגיף קורונה | משרד החוץ הוציא אזהרת מסע לצפון איטליה

במשרד הבריאות שוקלים להנחות את מי שחזר מהמדינה לשהות בבידוד • בתוך יממה מתו ארבעה חולים בצפון איטליה שנדבקו בווירוס • שני תושבי עומאן ששבו מאיראן נמצאו כנשאי קורונה
כתבי כאן חדשות
24 בפברואר 2020
16:58
עודכן ב 19:46

נגיף קורונה: משרד החוץ הוציא היום (שני) אזהרת מסע לצפון איטליה. מוקדם יותר פרסם משרד הבריאות כי הוא ממליץ להוציא אזהרת מסע למדינה, בשל התפשטות נגיף קורונה באזור. במשרד שוקלים להורות על בידוד בבית במשך 14 ימים לשבים מאיטליה. אחר הצוהריים עלה מניין המתים מהמחלה במדינה לשישה, ארבעה מהם משעות הבוקר.


בד בבד יצאה לדרך הרכבת האווירית בין ישראל לקוריאה הדרומית להשבתם של כאלף תיירים קוריאנים לארצם, לאחר שבוטלו הטיולים והפעילויות שלהם בארץ. הטיסות של חבורת אל על, ארקיע, וקתאי פסיפיק ייצאו מנמל התעופה בן גוריון עד 22:00 במבצע הטסה שמממנת ממשלת ישראל.

בינתיים דיווחה סולטנות עומאן שבמפרץ הפרסי כי גם לשטחה הגיע הנגיף כששני אזרחים עומנים ששבו מביקור באיראן נדבקו בווירוס. מוקדם יותר היום אמר מחוקק באיראן כי בעירו, קום, מתו בשבועיים האחרונים 50 בני אדם שנדבקו בנגיף, פי ארבעה מהמספר שדיווחו עליו השלטונות. לדברי חבר הפרלמנט, אחמד פרהאני, יותר מ-250 תושבים בעיר הושמו בהסגר. הוא האשים את ממשלת אראן בטיוח הנתונים. בממשלת איראן דחו את ההערות הללו ועמדו על כך שמספר של המתים מקורונה עודו עומד על 12.

בתוך כך, ארבעה מחוזות בסין הודיעו הלילה על הורדת רמת כוננות החירום להתפשטות הנגיף. ועדת הבחירות המקומית מסרה שהמחוזות יונאן וגוויג'ואו, הורידו את הכוננות מרמה אחת לשלוש. גוואנדונג ושאנשי הורידו את רמת החירום מדרגה אחת לשתיים.

בהכנת הידיעה השתתפו שרון עידן, רועי קייס, מתי ברנהרט ושירה הדס נקר