ד"ר ברוס איילווארד, המשנה ליו"ר ארגון הבריאות העול
צילום: אי-פי

נגיף קורונה: הווירוס מתפשט למוקדים נוספים באירופה

מקרי הידבקות ראשונים התגלו בשווייץ, במחוז קטלוניה שבספרד, באוסטריה ובקרואטיה. המשנה ליו"ר ארגון הבריאות העולמי: "על המדינות לשנות את הלך הרוח שלהן, ולהתכונן להגיב במהירות להתפרצות הנגיף"
בן יניב וגיא בריצמן
25 בפברואר 2020
19:07

נגיף קורונה: הווירוס ממשיך להתפשט ומגיע למוקדים נוספים באירופה, כשהיום (ראשון) נודע על מקרי הידבקות ראשונים בשווייץ, ובמחוז קטלוניה שבספרד - שם מדובר באישה בת 36, איטלקייה המתגוררת בברצלונה. קודם לכן הודיעו גם קרואטיה ואוסטריה כי התגלו נשאים של הנגיף בשטחן. בינתיים, נמשכת התפשטות הנגיף בתוך איטליה, שם הווירוס הגיע למחוז טוסקנה ולאי סיציליה.

ד"ר ברוס איילווארד, המשנה ליו"ר ארגון הבריאות העולמי, אמר בתדרוך היומי של הארגון: "על המדינות לשנות את הלך הרוח שלהן, ולהתכונן להגיב במהירות להתפרצות הנגיף".

סגן שר הבריאות של איראן הודיע כי נדבק בנגיף. במסיבת עיתונאים אתמול הרבה סגן השר איראג' חרירג'י להשתעל והזיע. הוא דחה את הטענות כי בעיר קום מתו 50 בני אדם שנדבקו בנגיף, כפי שדווח בכמה מקומות, והודיע כי יתפטר מתפקידו אם יתברר שהדבר נכון. המניין הרשמי של המתים באיראן, על פי הרשויות במדינה, הוא 15 ומספר הנדבקים 95.


נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הכריז היום: "אנחנו קרובים מאוד למציאת חיסון לנגיף". את הדברים אמר טראמפ במסיבת עיתונאים שערך עם ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי. "נשיא סין שי ג'ינפינג עובד קשה כדי לעצור את התפשטות הנגיף", הוא הוסיף, "אני חושב שזה יהיה בשליטה. אני מרגיש שאנחנו נמצאים במצב טוב ביחס להתפשטות הנגיף".

אתמול פרסם משרד החוץ אזהרת מסע לגבי נסיעה לצפון איטליה בשל התפשטות הנגיף. לפי נתוני משרד הבריאות, כ-1,200 ישראלים נמצאים כעת בבידוד בית מחשש שנחשפו לנגיף.

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, פרופסור סיגל סדצקי, התייחסה הבוקר למספרי הנדבקים בווירוס בישראל ואמרה כי "הנחת העבודה שלנו היא שיהיו בישראל חולים ספורים, בשום פנים באופן לא מאות או אלפים. את החולים הספורים ננסה לגלות ולבודד לפני שתהיה התלקחות".

סדצקי הוסיפה בריאיון לרן בנימיני בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "הפרסומים על תקופת הדגירה של הנגיף, לפיהם היא ארוכה מ-14 יום, הם מעטים וקלושים. עדיין מדובר על תקופת דגירה מקסימלית של 14 יום ולרוב פחות מכך".