נתב"ג, ארכיון
צילום: פלאש 90

משרד הבריאות ממליץ: אל תטוסו לחו"ל כלל

בהלת הקורונה: בין ההנחיות החדשות של משרד הבריאות – הימנעות מנסיעה לכנסים בין לאומיים, קיום כנסים כאלה בישראל, שהייה בבידוד לאחר חזרה מאיטליה
דקלה אהרן שפרן וקטי דור
26 בפברואר 2020
19:28
עודכן ב 19:47

התפשטות נגיף קורונה: במשרד הבריאות יצאו הערב (רביעי) בהודעה חריגה ובה הם ממליצים לציבור שלא לנסוע כלל לחו"ל אם אין בנסיעה צורך ממשי. בנוסף הוצאה אזהרת מסע כוללת לאיטליה.

על פי הודעת משרד הבריאות הערב ישנן מספר הנחיות חדשות:

1. הממשלה הוציאה אזהרת מסע כוללת לאיטליה ולנוכח התחלואה שם - במשרד קוראים לתושבי ישראל לא לנסוע לשם. בנוסף, בכוונת משרד הבריאות להנחות כי החל מיום ראשון, כל מי שחזר מאיטליה ב-14 יום האחרונים נדרש להיות בבידוד בית עד להשלמת 14 יום ממועד חזרתו. המועד האמור נועד בין היתר לתת מספיק זמן לאיטלקים השוהים בארץ לצאת מישראל באופן מסודר.


2. הערכת המצב במשרד הבריאות היא כי יש סיכוי גבוה לכך שהתחלואה התפשטה באזורים נוספים באירופה ובמקומות רבים אחרים בעולם ועל כן, משרד הבריאות קורא לציבור לשקול נחיצות נסיעות לחו״ל באופן כללי, מעבר לחובת הבידוד לשבים ממדינות ספציפיות.

3. יש להימנע מנסיעות לכנסים, כינוסים והתקהלויות בינלאומיות אחרות, ובכלל זה גם נסיעה לאירועים בעלי אופי דתי שבהם מתכנסים אנשים ממדינות רבות. כמו כן, יש להימנע מקיום כנסים בינלאומיים בישראל.

ההתפשטות העולמית של הנגיף נמשכה גם היום: בצרפת דיווחו על חולה חדש בקורונה, ועל אדם נוסף שמת כתוצאה מהידבקות בנגיף. מספר הנדבקים עומד על 17 בני אדם. מדינות נוספות שבהן התגלו חולים ראשונים הן פקיסטן ומקדוניה הצפונית.

בתוך כך, ועדת הבחירות המרכזית פרסמה היום תיעוד של הקמת הקלפיות הייעודיות, שבהן יוכלו להצביע ביום הבחירות ב-2 במארס הישראלים השוהים בבידוד בשל החשש מנגיף קורונה. הקלפיות יוצבו באוהלים, ומוועדת הבחירות נמסר כי למצביעים יהיו כפפות ומסכות, ומי שיפעיל את הקלפיות יהיו מתנדבי מד"א.