עובדים בבידוד בשיבא
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

שלושה ישראלים נוספים נדבקו בנגיף קורונה - מניין הנדבקים עלה ל-15

משרד הבריאות עדכן כי שניים מהם שהו בחנות "הפיראט האדום" באור יהודה, אחד מהם עובד במקום.  הנדבק הנוסף שב מאיטליה ביום שבת האחרון - שלושתם נמצאים בבידוד ומצבם קל
דקלה אהרן-שפרן
04 במרץ 2020
00:20
עודכן ב 07:14

משרד הבריאות עדכן הלילה (רביעי) כי שלושה ישראלים נוספים נדבקו בנגיף קורונה, בכך עלה מניין הנדבקים בישראל ל-15. עוד נכתב בהודעת המשרד כי שלושתם במצב קל ושוהים בבידוד. שניים מן הנדבקים החדשים שהו בחנות "הפיראט האדום" באור יהודה, אחד מהם הוא תלמיד כיתה ט' בתיכון בגבעת ברנר שעובד במקום. הנדבק השלישי הוא נוסע ששב מאיטליה ב-29 בפברואר. בתיכון בו לומד התלמיד לא יתקיימו היום לימודים לשכבתו וכמאה תלמידים שבאו איתו במגע ייכנסו לבידוד. התלמיד נדבק אחרי שבא במגע תושב אירוס שחזר מאיטליה בשבוע שעבר.

מוקדם יותר אתמול פורסם כי ראש עיריית פתח תקווה, רמי גרינברג, אסר על הנהלת בית הספר היסודי "שובו" בעירו לאפשר לכ-100 תלמידים תושבי אור יהודה לבוא ללימודים עד להודעה חדשה. הוראתו של גרינברג גורפת ואינה מתייחסת רק לתלמידים שבאו במגע עם נדבקים או עם חולים.

בד בבד, משרד הבריאות שוקל להכניס את ארצות הברית לרשימת המדינות, שהשבים מהן נבדקים מחשש לנגיף קורונה. כך אמר אתמול ד"ר טל ברוש, מרכז הצוות לטיפול במגיפות זיהומיות במשרד הבריאות, בריאיון לאסתי פרז בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב.

"אנחנו מסתכלים על הנתונים מהעולם, ויש מספר מקומות שבהם ברור שיש התפרצות גדולה, ויש הרבה מקומות שבהם יש לכאורה כמות קטנה של חולים", אמר ברוש. "אבל בחלק מהמקומות לא עושים בדיקות ולא מחפשים את החולים מספיק טוב - דוגמה טובה לכך היא ארצות הברית. על אף שמדובר במדינה מסודרת, היא לא נערכה טוב בנושא של בדיקות. אנחנו רואים כבר מקרים של מוות וחולים קשים בארצות הברית, מה שאומר שבוודאות יש שם הרבה חולים בחלק מהמקומות, והם לא איתרו אותם.