ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מורה מהמרכז אובחנה עם קורונה – תלמידיה בבידוד

התפשטות הנגיף: בבי"ס בגבעת ברנר אין לימודים לאחר שאחד התלמידים אובחן
לירן כוג'הינוף
04 במרץ 2020
09:14
עודכן ב 09:54

התפשטות קורונה בישראל: אחרי שאתמול התגלו שלושה חולים נוספים בישראל, הבוקר (רביעי) לא יתקיימו לימודים בתיכון בגבעת ברנר, שאחד מתלמידיו הוא מהחולים החדשים.

התלמיד עובד בחנות הפיראט האדום באור יהודה ונדבק אחרי שבא במגע עם תושב אירוס שחזר מאיטליה בשבוע שעבר. 100 תלמידים שבאו איתו במגע ייכנסו לבידוד.

בנוסף, סגנית מנהלת בית הספר "אביגדור ורשה" בקריית אונו, שנמצאת בבידוד ביתי מיום שבת, התגלתה כחולה בווירוס. תלמידי הכיתה שאותה היא מחנכת הונחו להישאר בבידוד ביתי. משרד הבריאות בודק אילו מורים ואנשי צוות נוספים בבית הספר צריכים לשהות בבידוד גם כן.

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופסור איתמר גרוטו העריך כי התפשטות נרחבת של הנגיף בישראל היא בלתי נמנעת, וכי הפעולות שנוקטים כעת יוכלו לעכב את ההתפשטות ולהקטין את עוצמתה. הוא אמר כי בשלב בו תהיה התפשטות נרחבת, מרבית המטופלים יקבלו טיפול בקהילה, או שלא יזדקקו לטיפול כלל ויתבקשו להישאר בביתם עד לחלוף המחלה. עם זאת, יהיו מקרים שידרשו אשפוז ולעיתים אף טיפול נמרץ.

גרוטו נמצא בבידוד בית לאחר שובו מיפן בשליחות משרד הבריאות. הוא כתב את הדברים בדף הפייסבוק שלו. לדבריו, בישראל עדיין לא הגיעו לשלב שבו יש דיווחים על הדבקה ממי שלא היה בחו"ל או היה חולה ידוע, כך שניתן לומר שהמצב בארץ בשליטה.

עוד הוא הוסיף כי מי שטס לחו"ל צריך לקחת בחשבון כי ייתכן שיצטרך להיות בבידוד לאחר החזרה גם ממדינה שכרגע לא מומלץ על בידוד לחוזרים ממנה. 

תגיות:
קורונה