לווייה בספרד בצל התפשטות נגיף קורונה
צילום: אי-פי

מתקרבים לאיטליה: 849 מתים מקורונה בספרד ביממה

מניין המתים הכללי המדינה עומד על 8,189, ומניין הנדבקים עומד על יותר מ-94 אלף • בארה"ב יש יותר מ-3,000 מתים מהנגיף
יואב זהבי
31 במרץ 2020
05:10
עודכן ב 12:47

התפשטות קורונה בעולם: בספרד נשבר היום (שלישי) פעם נוספת שיא טרגי של מספר מתים ביממה אחת כתוצאה מהידבקות בנגיף. 849 בני אדם מתו במדינה ביממה האחרונה, ומספר המתים הכללי עומד על 8,189. מספר החולים בספרד עומד כעת על 94,417. 

בבלגיה מתה היום ילדה בת 12 לאחר שחלתה בקורונה. מדובר באדם הצעיר ביותר שמת עד כה באירופה כתוצאה מהידבקות בנגיף.

מניין המתים מקורונה בארצות הברית עלה ל-3,138 בני אדם. כך פרסמה הלילה אוניברסיטת ג'ון הופקינס שבמדינת מרילנד. על פי הנתונים מספר הנדבקים בנגיף מתקרב ל-164 אלף חולים. ארצות הברית היא המדינה עם מספר חולי הקורונה הגבוה בעולם. אחריה ניצבות בפער ניכר איטליה, ספרד וסין.

הלילה הודיע משרד ההגנה האמריקני כי לראשונה מת חייל אמריקני מנגיף הקורונה. בהודעה שיצאה מטעם הפנטגון נכתב כי החייל ששירת במשמר הלאומי בניו ג'רזי, אושפז לפני עשרה ימים ומת בשבת האחרונה. מוקדם יותר דיווח הפנטגון כי מניין החולים בנגיף שמשרתים בצבא האמריקני עלה ל-568 חיילים.

במסיבת עיתונאים שערך מוקדם יותר בבית הלבן, הודיע הלילה הנשיא טראמפ כי ענקית התרופות טבע תתרום לארצות הברית שישה מיליון יחידות של תרופת ההידרוקסיכלורוקווין (Hydroxychloroquine). מדובר בתרופה נגד מלריה שיש דיווחים כי היא מסייעת לטיפול בחולים בנגיף קורונה.

בתוך כך, משרד הבריאות של סין דיווח הלילה כי 48 בני אדם נוספים נדבקו בנגיף ביממה האחרונה. מדובר בנתון גבוה ביחס לזה שדווח במדינה בימים האחרונים. כל החולים נדבקו בנגיף מחוץ לגבולות המדינה. במקביל, המרכז הקוריאני לבקרה ומניעת מגפות דיווח כי 125 בני אדם נוספים נדבקו בנגיף ביממה האחרונה. בכך עלה מספר חולי קורונה במדינה ל-9,786 בני אדם.