נפתלי בנט

בנט על העימות עם נתניהו: צריך לעבור מתפיסה של כיבוי כל המשק לעבודה דיפרנציאלית

שר הביטחון קיים מסיבת עיתונאים בנושא משבר הקורונה, ואמר כי "יש חילוקי דעות בממשלה וטוב שכך". על הסיוע של חיילי צה"ל למשטרה: "הם לא יפעילו כוח מול אזרחים ולא יאכפו כלום - רק יסייעו"
כתבי כאן חדשות
31 במרץ 2020
15:04

שר הביטחון נפתלי בנט קיים היום (שלישי) מסיבת עיתונאים בנושא משבר הקורונה, ובתשובה לשאלת כאן חדשות התייחס לעימות בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת הממשלה הלילה. "צריך לעבור מתפיסה של כיבוי כל המשק לעבודה דיפרנציאלית", אמר בנט. "יש חילוקי דעות בממשלה וטוב שכך. עדיף לא לסגור עסקים כרגע כי אנחנו עלולים להגיע למצב שיהיו לנו יותר מתאבדים מאשר מתים מקורונה".

בתשובה לשאלה נוספת של כאן חדשות אמר שר הביטחון בנושא הטלת סגר על אזור מסוים בארץ: "אם יהיה צורך לבצע עוצר על שכונה או על בניין - לא נהסס. יש בבני ברק כבר אכיפה מוגברת". בנט המשיך: "יש אור בקצה מנהרת הקורונה. ‏אין צמיחה אקספוננציאלית בקצב ההידבקות והתמותה בישראל. קצב הבדיקות ליום עומד על 6,000".

שר הביטחון התייחס גם לנושא הסיוע של חיילי צה"ל למשטרה, אשר אושר אמש על ידי הממשלה: "חיילי צה"ל לא יפעילו כוח מול אזרחים, הם לא אמורים לדבר עם האזרחים ולא לאכוף כלום, אלא רק לסייע לשוטרים במילוי המשימה".

בנוגע להקמת ממשלת האחדות אמר בנט: "נראה לאן ראש הממשלה מכוון, לאיזו ממשלה - אחדות או ממשלת שמאל בכיסוי ימין, ומה הקווים. יש לנו סט ערכים. כרגע קורונה מעל הכול, אבל הקורונה לא תימשך לנצח ואז נחזור להתווכח על הדברים שאנחנו רגילים להתווכח עליהם".

שר התחבורה וח"כ מימינה בצלאל סמוטריץ' גם התייחס הבוקר לנושא, ובריאיון אצל קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב אמר: "לא נהיה עלה תאנה בממשלת שמאל, גם אם בראשה יעמוד נתניהו. אני לא מצליח להבין איך מוותרים על תיק המשפטים ונותנים אותו לצד השני. זה תיק דרמטי שמשפיע כמעט על כל מה שקורה בישראל. כשעוד אלמנטים ערכיים ואינטרסים של הימין עוברים לצד השני, אנחנו בהחלט מוטרדים שלא תהיה ממשלת ימין".

האזינו לריאיון עם בצלאל סמוטריץ' בכאן רשת ב

השתתפו בהכנת הידיעה: גילי כהן, יואב קרקובסקי, כרמלה מנשה, רועי שרון, יערה שפירא