רוברט לבנדובסקי מבאיירן מינכן
צילום: איי פי

דיווח: הבונדסליגה תחזור בחודש מאי בלי קהל

בגרמניה נערכים לחידוש הליגות המקצועניות • כדורסל: הליגה האירופית בה משתתפת הפועל ירושלים תחזור בסוף ספטמבר
יואב בורוביץ'
31 במרץ 2020
15:54

כלי תקשורת בגרמניה מדווחים כי הבונדסליגה תחזור לפעילות בחודש מאי. לפי שעה ללא קהל. על פי הדיווחים שתי הליגות הבכירות, הבונדסליגה ובונדסליגה 2, יחזירו את 36 הקבוצות המקצועניות לפעילות בשבוע הראשון של חודש מאי - למרות שקהל ככל הנראה לא יורשה להיכנס לאיצטדיונים. עד כה הפסידה הבונדסליגה קרוב ל-800 מיליון אירו מהפסקת הפעילות בשל משבר הקורונה.

בליגת העל בכדורגל בישראל הושגה הסכמה בהפועל תל אביב על מתווה קיצוץ של 50 אחוזים משכר הברוטו של השחקנים עד לסוף העונה. המחלוקת נפתרה מול נציג השחקנים, עו"ד רועי רוזן, כאשר ראשי הפועל ויתרו על דרישתם לקיצוץ שכר של 50 אחוזים מהנטו. בכך הוסרה האפשרות שהשחקנים יוצאו לחל"ת.

יואב כץ, בעלי הפועל חיפה, הודיע כי בשל המשבר הכלכלי בארצות הברית והזמן הרב שאותו הוא נאלץ להקדיש בטיפול בעסקיו שם, בכוונתו להעביר את הניהול השוטף של הקבוצה לידיו של נאמן, רואה החשבון אלעד מאירי, שינהל את הקבוצה בשיתוף פעולה עם מנכ"ל המועדון אורן שטרלינג. בשבועות האחרונים לא הצליחו הבעלים והשחקנים להגיע לסיכום על קיצוץ בשכר או חל"ת בעקבות המצב. עם זאת, כץ שמתגורר בוושינגטון והוא בעלי הפועל חיפה מאז 2004, לא הודיע על עזיבת המועדון.

ליגת האלופות של פיב"א: שלבי הגמר בספטמבר

ובכדורסל, פיב"א הודיעה כי שלב שמונה הגדולות של ליגת האלופות שבו אמורה הפועל ירושלים להתמודד מול בורגוס הספרדית, מתוכנן להתקיים ב-30 בספטמבר עד 4 באוקטובר ותעבור לשיטת נוקאאוט של משחק אחד. זאת לאחר שהמשחקים נדחו ממארס עד מאי. המיקום למשחקים במתכונת של "final eight" ייקבע בהמשך, כאשר בתכנון המקורי הייתה מועמדת ירושלים לארח את הפיינל פור של הטורניר.