הרמטכ"ל כוכבי
צילום: פלאש 90

פרסום ראשון: הרמטכ"ל ואלוף פיקוד העורף נכנסו לבידוד

רא"ל אביב כוכבי ואלוף תמיר ידעי נפגשו עם קבוצת קציני מילואים שאחד מהם אומת כחולה קורונה; התקדמות בתכנון קדם חיסון לנגיף קורונה בישראל. רה"מ שוחח עם מנהל המכון למחקר ביולוגי. פרופ' שמואל שפירא בשיחה: נערכים לקראת תחילת הניסוי בבעלי חיים
רועי שרון, מיכאל שמש
31 במרץ 2020
16:24

הצטרפו לשידור החי בכאן 11

הרמטכ"ל, רב אלוף אביב כוכבי ומפקד פיקוד העורף, אלוף  תמיר ידעי, נכנסו היום (שלישי) לבידוד. לפני כשבוע וחצי קיימו השניים דיון עם מפקדים של יחידת הקישור לרשויות של פיקוד העורף. אחד מקציני המילואים אומת היום כחולה קורונה ולפי הנחיות משרד הבריאות נכנס הרמטכ״ל לבידוד במשרדו עד יום שישי הקרוב. מצה"ל נמסר כי כוכבי חש בטוב, ללא תסמינים, והוא ייבדק בקרוב.

קורונה בישראל | כל ההגבלות וההנחיות החדשות

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שוחח היום עם מנהל המכון למחקר ביולוגי פרופסור שמואל שפירא והתעדכן על ההתקדמות שחלה במאמצי המחקר והפיתוח של המכון בנושא קדם החיסון והנוגדנים. פרופסור שפירא ציין כי נערכים כעת לקראת מודל לתחילת הניסוי בבעלי חיים.

ראש הממשלה עצמו נמצא בבידוד מאז אתמול לאחר שהיועצת שלו למגזר החרדי ולכנסת, רבקה פאלוך, נמצאה חיובית לנגיף ונמצאת בבידוד. פאלוך, שנדבקה ככל הנראה מבעלה שחלה בווירוס ואושפז בסוף השבוע במצב קל, שהתה בימים האחרונים בסביבת נתניהו.

מספר המתים מהנגיף בארץ ממשיך לעלות והגיע היום ל-18 בני אדם. בבית החולים קפלן נקבע מותה של חולה בת 90, שסבלה ממחלות רקע. מדובר באישה השלישית שמתה כתוצאה מהנגיף מאז הלילה.

לקריאת הנתונים המלאים על ההידבקות בקורונה לפי ערים - לחצו כאן

במהלך הלילה נפטרה תמר פרץ-לוי, תושבת לוד בת 49, לאחר שסבלה ממחלות רקע, בבית החולים אסף הרופא. לפרץ-לוי תאומים בני 4, בעלה נפטר זמן קצר לאחר לידתם מדום לב. ימית פרץ, גיסתה של תמר, ספדה לה: "גיסתי האהובה והיקרה לי כאחות. לא נתפס שאת לא איתנו. נזכור ולא נשכח אותך לעד".

אישה נוספת, פזית בביאן בת 50 מראשון לציון, מתה הלילה לאחר שחלתה בנגיף. החולה סבלה ממחלות רקע, ואושפזה במשך עשרה ימים במחלקה לטיפול נמרץ במרכז הרפואי שיבא.

אתם לא לבד: רשימת מוקדים לשעת חירום

הלילה אישרה הממשלה את ההנחיות שהציג מוקדם יותר ראש הממשלה בנימין נתניהו, המחמירות עוד יותר את ההגבלות על הציבור. ההנחיות ייאכפו על ידי משטרת ישראל ויותקנו בצו במסגרת תקנות לשעת חירום. בין ההגבלות החדשות: איסור על התקהלות של יותר משני אנשים, השתתפות בהלוויות תוגבל ל-20 בני אדם והמשק יעבור למתכונת עבודה של 15%.