אחד ממטוסי אל על שיטיסו ציוד רפואי מסין
צילום: דוברות אל על

11 מטוסי אל על יביאו מסין מיליוני פריטים ובהם מסכות, חליפות מיגון ומכונות הנשמה

המטוס הראשון כבר המריא מסין, ובו בין השאר 900 אלף מסכות כירורגיות וחצי מיליון חליפות מיגון לצוותים רפואיים. בימים הקרובים יוטסו לישראל גם מכונות הנשמה
משה שטיינמץ
05 באפריל 2020
19:56

רכבת אווירית של 11 מטוסי חברת אל על תביא מסין לישראל מיליוני פריטים של ציוד רפואי חיוני, כך נמסר הערב (ראשון) ממשרד הביטחון. מדובר במבצע משותף של משרד הביטחון, משרד החוץ, חברת אל על וחברת כימיקלים לישראל.

המטוס הראשון כבר המריא מסין, ובו בין השאר 900 אלף מסכות כירורגיות וחצי מיליון חליפות מיגון לצוותים רפואיים. המטוס ינחת בנמל התעופה בן גוריון בשעות הבוקר המוקדמות. אל על תפעיל שתי טיסות ביום למשך כשבוע עד להשלמת המבצע. בימים הקרובים יוטסו לישראל גם מכונות הנשמה.

מגפת קורונה: ההנחיות, המספרים ומסלולי החולים - לכל העדכונים בעמוד הטלגרם של כאן חדשות

שר הביטחון נפתלי בנט אמר: "אני מודה לאנשי משרד הביטחון, אל על וכימקלים לישראל, אותם שלחנו לקצה העולם כדי להביא לכאן ציוד מציל חיים. אנחנו ממשיכים לפעול בכל הכח ובכל הדרכים שלרשותנו, גם בייצור מקומי וגם בזירה הבין לאומית".

שר החוץ ישראל כץ אמר: ״עובדי משרד החוץ על כל נציגויותיו בעולם במאמץ להשיג ציוד רפואי הכרחי להתמודדות עם הקורונה. המאמצים הללו נושאים פרי היום בהגעת הציוד הכל כך הכרחי להצלת חייהם של ישראלים רבים וסיוע לצוותי הרפואה בארץ".

מנכ"ל אל על גונן אוסישקין הוסיף כי "אל על רואה לעצמה חובה שהיא זכות להביא ארצה מטענים וציוד חיוני, על מנת להבטיח את הקשר האווירי של ישראל לעולם".

הבוקר נמסר ממשרד הבריאות כי יש באפשרותו לערוך עשרת אלפים בדיקות קורונה ביום. בהודעה שפרסם היום המשרד נמסר כי כעת פועלים להשיג מספיק חומר כימי בעוד שבועיים, כדי להגדיל את כמות הבדיקות ליותר מעשרת אלפים ביום.


אמש פורסם בחדשות השבת בכאן 11 כי בסוף השבוע נחת בישראל משלוח ובו כמות גדולה של חומר גנרי הדומה לחומרים הכימיים (ריאגנטים) החסרים לביצוע הבדיקות לגילוי קורונה. כעת מתבצעת בדיקה של החומרים שהגיעו. אם יתברר שהחומר איכותי ומהווה תחליף טוב לחומרים החסרים, ניתן יהיה להגדיל את מספר הבדיקות ל-20 אלף ביום ואפילו ליותר.