מטה חברת גיליאד בקליפורניה
צילום: אי-פי

התרופה רמדסיביר: הראשונה שמאושרת לטיפול בקורונה

היועץ הבכיר לממשל בענייני בריאות, ד"ר אנתוני פאוצ'י, אמר כי נתוני הניסוי הקליני שערכה חברת גיליאד מצביעים על כך שהתרופה סייעה בקיצור זמן ההחלמה של מטופלים שנדבקו בנגיף. נציב רשות המזון והתרופות האמריקנית אמר כי "מדובר בהתפתחות רפואית חשובה"
בן יניב
01 במאי 2020
23:20
עודכן ב 03:40

רשות המזון והתרופות האמריקנית אישרה את השימוש בתרופה רמדסיביר לטיפול בקורונה, כך הודיע היום (שישי) נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. זוהי התרופה הראשונה לטיפול בקורונה שקיבלה את אישור הרשות. נציב הרשות, סטיב האהאן התייחס לאישור ואמר כי "מדובר בהתפתחות רפואית חשובה".

רמדסיביר פותחה על ידי יצרנית התרופות גיליאד מקליפורניה. מנכ"ל החברה, דניאל אודיי, אמר היום בריאיון לרשת CNBC כי "צוותי החברה עובדים קשה על מנת להביא את השימוש עבור חולים בשלב מוקדם ככל האפשר". אודיי הוסיף כי נבחנות אפשרויות לתת את התרופה בזריקה או בכדורים, בבית החולים ובבית המטופל.

היועץ הבכיר לממשל בענייני בריאות, ד"ר אנתוני פאוצ'י, אמר ביום רביעי כי נתוני הניסוי הקליני שערכה חברת גיליאד מצביעים על כך שהתרופה סייעה בקיצור זמן ההחלמה של מטופלים שנדבקו בנגיף. עם זאת הוסיף בזהירות כי יש להמשיך ולבחון את התוצאות.

מספר המתים מקורונה בארצות הברית עלה ביממה האחרונה ב-1,883 בני אדם. עד כה מתו במדינה 65,435 חולים שנדבקו בנגיף. יותר ממיליון ומאה אלף נדבקים אובחנו במדינה עד כה. רשת NBC דיווחה היום כי הממשל הפדרלי הזמין במהלך חודש אפריל עוד 100,000 שקים עבור גופות. לפי הדיווח, ההזמנה נעשתה יום לאחר שטראמפ הכריז כי מניין המתים לא יחצה את רף ה-60 אלף.

מניין המתים מקורונה באירופה עבר הערב את קו 140 אלף הקורבנות. על פי נתונים של סוכנות הידיעות הצרפתית, איטליה מובילה את רשימת המדינות ביבשת שנפגעו מהנגיף עם יותר מ-28 אלף מתים. במקום השני בריטניה, עם 27,500 מתים, אחריה ספרד עם 24,800 מתים ובמקום הרביעי צרפת עם 24,600 מתים.

עם זה, באיטליה ובצרפת נמשכת הירידה במספר המתים היומי. ביממה החולפת מתו באיטליה כ-270 חולי קורונה ובצרפת 218 חולים. בבריטניה מתו כ-740 בני אדם שנדבקו בנגיף. שר הבריאות של הממלכה, מת'יו הנקוק, הודיע כי ארצו עמדה ביעד שהציבה לעצמה: עריכת 100 אלף בדיקות בכל יום עד סוף החודש שעבר. הוא ציין כי אתמול נערכו בבריטניה יותר מ-120 אלף בדיקות והגדיר זאת "הישג שלא ייאמן".