כיתה ריקה
צילום מסך

על אף שחלה: תלמיד שנדבק בקורונה הגיע ללימודים

הוריו חתמו על הצהרת בריאות אף שאמו חולה בעצמה והוא סבל מחום. שאר התלמידים בתלמוד התורה "נתיבות שלמה" נשלחו לבידוד. משרד הבריאות עורך חקירה אפידמיולוגית לתלמיד ולמשפחתו. גורם בתלמוד לכאן חדשות: חוששים שבית הספר ייסגר
סולימאן מסוודה ודקלה אהרן-שפרן
05 במאי 2020
17:51

תלמיד בחינוך המיוחד בתלמוד התורה "נתיבות שלמה", בירושלים, התגלה בשבוע שעבר כחולה קורונה. שאר התלמידים שהיו במגע איתו, וחלק מצוות הלמידה בתלמוד התורה נשלחו לבידוד. הוריו חתמו על הצהרת בריאות, על אף שאימו חולת קורונה והוא עצמו סבל מחום. במשרד הבריאות עורכים חקירה אפידמיולוגית לתלמיד ולמשפחתו. גורם בתלמוד אמר לכאן חדשות: "חוששים שבית הספר ייסגר בעקבות המקרה".

כמו כן במשרד הבריאות ערכו היום תדרוך בפייסבוק. מנכ"ל המשרד, משה בר סימן טוב אמר כי "אנחנו בפרק חדש שבו חוזרים לפעילות. יש מפת דרכים מעכשיו ועד אמצע חודש יוני ואנו מקווים שנצליח לעמוד באבני הדרך וזה תלוי בהקפדה על ההנחיות".

בר סימן טוב חזר על ההקלות שפורסמו אתמול והמליץ שכל פעם שנפגשים עם משפחה, ייפגשו רק שני משקי בית ולא יותר. המשנה למנכ"ל פרופסור איתמר גרוטו הסביר כי יש להקפיד על היגיינה אישית ועדיין להימנע מלחיצות ידיים. ראש שירותי בריאות הציבור פרופסור סיגל סדצקי הוסיפה גם היא דברים ואמרה: "האנשים שנמצאים בסיכון צריכים לשקול את החזרה לעבודה. מי שנמצא בסיכון גבוה - ממליצים על בידוד מלא והימנעות מיציאה מהבית במידת האפשר".

היועץ המשפטי של המשרד, עורך הדין אורי שוורץ חידד כי בוטלו המגבלות לצאת מהבית - אבל לא לכל מקום. כמו כן, חנויות המזון פתוחות לטייק אווי אך לא לאכילה במקום.