מדינה במשבר

"חיים מהיד לפה": ערי הפריפריה סופגות מכה נוספת - הקורונה

רק שני תושבים חלו בנגיף בבית שאן, אך מנגד - האבטלה שם קפצה פי שמונה. בטבריה התמלאה הכינרת כפי שלא נראה שנים - אבל העיר והעסקים נותרו ריקים | מדינה במשבר
אורן אהרוני
10 במאי 2020
21:49
עודכן ב 12 מאי 22:15

מצפון ועד דרום, ערי הפריפריה בישראל ספגו מכה כלכלית קשה בעקבות התקופה האחרונה. בבית שאן, רק שני תושבים חלו בנגיף, אך מנגד האבטלה קפצה פי שמונה. במגדל העמק התושבים עדיין מבולבלים מההנחיות ולא בטוחים אם אפשר לפתוח את העסק, או שהם נדרשים להישאר בבית. כתב כאן חדשות אורן אהרוני, יצא למסע בין ערי הפריפריה, שמתמודדות עם המשבר הבריאותי והכלכלי. 

צפו בפרק 1 בסדרת הכתבות "מדינה במשבר"

אייל כהן, עצמאי שעובד בתחום הבניין השיפוצים, סיפר: "לקחנו הלוואה מקרובת משפחה. בתור עצמאי חיכיתי למענק של הפעימה הראשונה, לא עמדתי בקריטריונים ולא קיבלתי אותו. אין לי אוויר, אנחנו חיים מהיד לפה". יהודה פינטו, תושב מגדל העמק הוסיף: "כל מי שאתה פונה אליו מסובב את הגב שלו והולך. הגענו למצב שלאנשים אין שקל. אין רחמנות על האזרחים". 

בטבריה וביישובים סביב הכינרת - שהתמלאה מים אחרי שנים שחונות - זה היה אמור להיות שיא עונת התיירות. אך הטיילת והחופים ריקים, המלונות נטושים, ובעלי הדוכנים מיואשים.

צפו בפרק 2 בסדרת הכתבות "מדינה במשבר"


נדמה שביישובי עוטף עזה, שדרות, נתיבות ואשקלון משבר רודף משבר. פעם אלה רקטות מעזה ופעם בלונים. הפעם נגיף קורונה פגע פגיעה כלכלית קשה בתושבים, שמנסים לשמור על אופטימיות.

צפו בפרק 3 בסדרת הכתבות "מדינה במשבר"

סדרת הכתבות "מדינה במשבר" משודרת השבוע בחדשות הערב בכאן 11