מסיבת הזיקוקים במגדל YOO בת"א
צילום: מתוך עמוד האינסטגרם של שלום מיכאלשווילי

ח"כ ניר ברקת נכח במסיבה במגדל בת"א; גורם במשטרה: "מופע הזיקוקים סיכן חיים"

הקבלן איציק טולדנו זומן לחקירה במשטרה בעקבות הפעלת מופע זיקוקים במסיבה שארגן אמש בבניין Yoo בת"א, בו הוא מתגורר, אך השיב: לא אוכל להגיע בשל מחלה • מדובר בבר מצווה של משפחת חברתו של עומר אדם • נצ"מ בדימוס שמעון בוחבוט שגר בבניין ניסה למנוע מהשוטרים לסגור את המסיבה • ח"כ ברקת: הוזמנתי כאורח, סברתי שהאירוע יתקיים על פי ההנחיות
דניאל אלעזר והדס גרינברג
02 ביוני 2020
11:55
עודכן ב 15:35

המשטרה זימנה היום (שלישי) לחקירה את הקבלן איציק טולדנו שאירח אמש על גג מגדל Yoo בתל אביב מסיבת בר מצווה בליווי זיקוקים שהופעלו ללא אישור. באירוע של משפחת טולדנו, קרובי חברתו של הזמר עומר אדם, השתתפו אנשי בידור, בהם ליאור נרקיס ושלום מיכאלשווילי, שפרסמו תיעוד ברשתות החברתיות. גם חבר הכנסת ניר ברקת, שאשתו של איציק טולדנו היא בת דודתו, השתתף בה.

שוטרים הגיעו אתמול למסיבה בעקבות תלונות על רעש ועדויות על זיקוקים וניסו להפסיקה. לטענת המשטרה, טולדנו אמר לשוטרים עם הגעתם כי ינמיך את המוסיקה בשעה 23:00 כפי שנדרש על פי חוק. הוא זומן למשטרה גם בגין הרעש החריג אך בעיקר בגלל הזיקוקים, ״מופע הזיקוקים הזה היה מסכן חיים. זה אזור מגורים צפוף", אמר גורם במשטרה. בהמשך הודיע טולדנו למשטרה כי אינו יכול להגיע לחקירה מכיוון שהוא חולה.

לטענת מעורים בפרטים, נכח במועדון גם קצין משטרה לשעבר, נצ״מ בדימוס שמעון בוחבוט ממחוז ש״י, שגר בבניין וניסה למנוע מהשוטרים לסגור את המסיבה. לטענת השוטרים אמר להם בוחבוט בהגיעם ללובי הבניין ״אין לכם סמכות לעלות למעלה״ וניסה למנוע בדרכים נוספות את הגעתם לדירת הפנטהאוז.

מטעם חבר הכנסת ניר ברקת נמסר בתגובה: "חבר הכנסת הגיע להשתתף באירוע בר מצווה משפחתי אליו הוזמן כאורח, שהתקיים בבית פרטי ושסבר שיתקיים על פי ההנחיות".