פלסטינים שורפים תמונות של נתניהו וטראמפ בשכם בשבוע
צילום: נאסר אישתייה, פלאש 90

יועץ של אבו מאזן לכאן חדשות: "סיפוח יביא למלחמה שלא הייתה כמוה מאז 1917"

יועץ בכיר לראש הרשות אמר לכאן חדשות כי "הרחוב הפלסטיני רותח" וכי אם ישראל תחיל ריבונות, הם לא ימנעו את האלימות שתפרוץ ולא יהפכו ל"שוטר של ישראל באזורים הפלסטיניים"
גל ברגר

אחד מיועציו הבכירים של ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן ומקורבו, מחמוד אל-הבאש, איים היום (רביעי) בשיחה עם כאן חדשות כי אם ישראל תבצע סיפוח, הדבר יביא בפעל לגל אלימות חסר תקדים. הוא אף הודיע שמנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית לא ימנעו מאזרחיהם להיכנס לעימות עם ישראל, אם כי לא יתעמתו בעצמם. "זה מחוץ לשליטה שלנו, ולא נהפוך לשוטר של ישראל באזורים הפלסטיניים", אמר אל-הבאש לכאן חדשות.

"כל בחור ובחורה יכולים להפוך לחבית נפץ"

לדבריו, "אתם כלל לא מודעים עד כמה הרחוב הפלסטיני רותח. כל בית, כל צעיר, כל בחורה, יכולים להפוך חבית נפץ אם ישראל תבצע סיפוח. כשאדם מאבד את התקווה בשלום ובצדק - הוא יכול להפוך לפצצה. נתניהו דוחף את האזור לפיצוץ, למלחמה אמיתית. כל האלימות שהייתה מ-1917 ועד היום תהיה דבר פעוט ובדיחה לעומת מה שיהיה אחרי סיפוח".

למרות האיומים, יועצו של אבו מאזן טוען: "אנחנו לא מאיימים, אך זו המציאות. נתניהו פותח בהחלטה הזו את כל שערי האלימות. עליכם לצפות לכל דבר. האזור יידע גלי אלימות חסרי תקדים וישראל תישא בכל התוצאות. יהיה עליה לשאת במלוא האחריות על הביטחון, החינוך, הבריאות ותשלום המשכורות". את דבריו הוא סיכם באומרו: לנו ולכם יש שלוש ברירות לנו: שתי מדינות בקווי 67' ומזרח ירושלים כבירה הפלסטינית, מדינה אחת דמוקרטית עם זכויות שוות לכל אזרחיה - או שריפה שתחרוך את כולם".