ח"כ סמי אבו שחאדה במליאה
צילום: אתר הכנסת

לאחר שנשלח לבידוד: ח"כ סמי אבו שחאדה נדבק בקורונה

ח"כ אבן-שחאדה מהרשימה המשותפת נכח ביום שני בישיבת מפלגתו. נהגו אובחן כחולה בנגיף אתמול. דיוני הכנסת בוטלו
יערה שפירא
04 ביוני 2020
00:45
עודכן ב 01:25

חבר הכנסת סמי אבו שחאדה מבל"ד אובחן הלילה (רביעי) כחולה קורונה. שחאדה נכח ביום שני בשיבת סיעת הרשימה המשותפת בכנסת ובישיבת הוועדה המשותפת לחוץ וביטחון ופנים. אבו-שחאדה נבדק והוכנס לבידוד ביום שלישי, לאחר שהתברר שנהגו נדבק בנגיף. ביום שני, הוא השתתף בדיוני מליאת הכנסת, בישיבת סיעת הרשימה המשותפת, ובישיבת הוועדה המשותפת לועדת חוץ וביטחון ולוועדת הפנים. 


בשל מחלתו, כל דיוני הכנסת שהיו אמורים להתקיים היום בוטלו. 700 עובדי הכנסת התבקשו שלא להגיע לעבודתם בכנסת אם היא לא נדרשת.

אבו-שחאדה מרגיש טוב ואינו חש בתסמינים של הנגיף. הוא אמר לכאן חדשות: "הקורונה עדיין כאן, חשוב מאוד להישמע להוראות משרד הבריאות". קצין הכנסת, ניצב יוסף גריף, יצטרך לברר בעזרת מצלמות הכנסת אילו חברי כנסת שהו בסביבתו של שחאדה. בעקבות הידבקותו, היועצים הפרלמנטריים רוצים לדרוש ממנכ"ל הכנסת להקים מתחם "דרייב אין" לבדיקות קורונה במשכן הכנסת. קצין הכנסת הודיע כי יקיים מחר הערכת מצב עם גורמיים מקצועיים בכנסת ובמשרד הבריאות כדי לבחון את הפעולות הנדרשות במשכן. 

ביום שני בערב הודיעה לשכת ראש הממשלה בנימין נתניהו כי עובד במשרד אובחן כחולה קורונה, ומתבצעת חקירה עם מי בא במגע. האיש, עובד אחזקה, שהה בלשכת ראש הממשלה במוצאי שבת. גם השרים ישראל כ"ץ ויואב גלנט, שהתכוננו להצהרה שנשאו בנושא קורונה באותו ערב, שהו בלשכה ונבדק אם יש צורך לשלוח אותם לבידוד.