צילום ארכיון
צילום: דובר צה"ל

תחקיר האירוע בצאלים: לא נמצא ליקוי בתפקוד הכוח היורה

כתוצאה מן הירי נפצע קצין בדרגת סגן אלוף. היום מצבו השתפר והוא מוגדר כעת בינוני. מתחקיר האירוע עולה כי בזמן תרגיל פלוגתי, מנהל התרגיל נפגע מירי של לוחם צה"ל אחר שהשתתף בו. הפגיעה התרחשה כשהקצין חצה את קו הירי ללא תיאום עם הכוח שביצע את הירי
משה שטיינמץ
04 ביוני 2020
22:12

תאונת האימונים בצאלים: לא נמצא ליקוי בתפקוד הכוח שביצע את הירי לעבר קצין צה"ל במהלך התרגיל הצבאי אמש – כך עולה מתחקיר האירוע שפורסם הערב (חמישי). מצבו של הקצין, בדרגת סגן אלוף, השתפר היום וכעת הוא מוגדר בינוני. מפקד פיקוד ההכשרות והאימונים בצה"ל, האלוף מוטי ברוך, הורה לעצור את האימונים בנשק בבסיס צאלים עד להשלמת תחקיר התקרית.

מתחקיר האירוע עולה כי בזמן תרגיל פלוגתי, מנהל התרגיל נפגע מירי של לוחם צה"ל אחר שהשתתף בו. הפגיעה התרחשה כשהקצין חצה את קו הירי ללא תיאום עם הכוח שביצע את הירי. התרגיל נעצר באופן מיידי. הפצוע קיבל טיפול רפואי ראשוני בשטח, ומשם פונה במסוק לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. 

מפקד קורס מפקדי הפלוגות והגדודים, תת אלוף גל שוחמי, סיכם את התחקיר הראשוני וציין כי נכון לעת הזו, ובהתחשב בכך שהתחקיר התקיים ללא הקצין שנפצע, עולה כי חציית מנהל התרגיל את קו הירי היא הגורם הישיר שגרם לתאונה. עובדות אלו יבוררו בהמשך עם הקצין ברגע שיחלים. עד כה עלה כי ההכנות לאימון היו תקינות ואף מחמירות, כנדרש באימונים מסוג זה, וכי הכוח ובעלי התפקידים היו כשירים לביצוע תפקידם.

תגיות:
צה"ל