פרופ' חזי לוי
צילום: אורי לנז, פלאש 90

אושר מינויו של פרופ' חזי לוי למנכ"ל משרד הבריאות

ועדת המינויים של נציבות שירות המדינה אישרה את מינוי מנהל בית החולים ברזילי, במקומו של משה בר סימן טוב שפרש. השר אדלשטיין הודיע על בחירתו בפרופ' חזי לוי לפני כשבוע וחצי
דקלה אהרן שפרן
05 ביוני 2020
09:19

ועדת המינויים של נציבות שירות המדינה אישרה הבוקר (שישי) את מינויו של מנהל בית החולים ברזילי, פרופסור חזי לוי, למנכ"ל משרד הבריאות. לוי צפוי להחליף בתפקיד את משה בר סימן טוב, שכיהן כמנכ"ל המשרד  מ-2015 והודיע על פרישתו באמצע חודש מאי. לפני כשבוע וחצי בחר שר הבריאות יולי אדלשטיין בפרופסור לוי לתפקיד, ובכך עמד בהתחייבותו למנות מנכ"ל מקצועי.  

לוי, בן 64, שימש כקצין רפואה ראשי עד לשנת 2007. לאחר מכן מונה לסמנכ"ל בכיר וראש מינהל רפואה במשרד הבריאות. בשנת 2012 נבחר לשמש כמנהל בית החולים ברזילי באשקלון, ובשנת 2018 הוענק לו אות מפעל חיים מטעם שר הבריאות לעוסקים במקצועות הבריאות.

מנכ"ל משרד הבריאות החדש הוא מומחה לכירורגיה, השתתף במלחמת לבנון הראשונה ולאחר מכן עמד בראש משלחת לסיוע הומניטרי של צה"ל לקוסובו והשתתף במשלחות רפואיות לסיוע הומניטרי בזאיר, קניה, מקדוניה, טורקיה ורואנדה. כקצין רפואה ראשי בנה מחדש את משק הציוד הרפואי בצה"ל. "פרויקט חייו" של פרופסור לוי היה הקמת חדר המיון, בית חולים קרקעי וחדרי הניתוח הממוגנים של ברזילי.