כיתה בירושלים, מאי
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

מסתמן: משרד החינוך יאסור על נשפי הסיום בתיכונים, מסיבות כיתתיות - ללא נוכחות הורים

יותר מ-450 חולי קורונה בירושלים ללא פיקוח ומסרבים להתפנות לבתי מלון ייעודיים • משרד הבריאות עדכן כי מספר החולים הפעילים עלה ל-2,372, ומספר המתים עלה בשלושה ל-292 • תשעה דיירים ואנשי צוות בבית האבות הפרטי "אחוזת אייל" באור-יהודה חלו בקורונה
כתבי כאן חדשות
06 ביוני 2020
12:55
עודכן ב 21:15

משרד החינוך עדכן הערב (שבת) את מנהלי בתי הספר בהנחיות חדשות למסיבות סיום בצל משבר קורונה. בחודש הקרוב צפויים להתקיים אירועי הסיום של שנת הלימודים, מסמך הנחיות שהוציא משרד החינוך בעקבות נגיף הקורונה נכתב כי אירועי הסיום יתקיימו ברמה הכיתתית בלבד.

במסמך נכתב כי חל איסור לקיים אירועים ברמה השכבתית ואף לא להזמין את ההורים לאירוע הסיום. עם זאת יתאפשר לשתף את ההורים בצורה מקוונת. גורמים במשרד החינוך מסרו שעניין שיתוף ההורים במסיבות עדיין נמצא במחלוקת ומתקיימים דיונים על כך במשרד הבריאות. בין האיסורים שמופיעים במסמך: קיום אירועי סיום בשטח פתוח כמו אמפתיאטרון אך עם זאת מותר בהתאם לנהלים לקיים אירוע עד 50 איש בשטח פתוח.

ברקע העלייה בתחלואה משרד החינוך מעודד את חטיבות הביניים ואת התיכונים ברחבי הארץ לעבור החל מהיום ללמידה מרחוק בשילוב למידה בכיתות. כך פורסם הערב בחדשות השבת בכאן 11. במכתב ששלח מנהל מחוז הדרום במשרד, רם זהבי, למנהלי מוסדות החינוך העל־יסודיים נכתב כי מיום ראשון תהיה למידה משולבת, בהתאם ליכולת של כל מוסד ומוסד.

על כל המורים להמשיך ולבוא לבתי־הספר. זו הפעם שמשרד החינוך מפרסם הנחיה ברוח הזו. עד כה, מנהלים של בתי־ספר וראשי רשויות מקומיות החליטו על מעבר ללימוד משולב על דעת עצמם, בין השאר בבת־ים, ברעננה, בראשון־לציון, בתל־אביב ובגבעתיים.


יותר מ-450 חולים בירושלים, בעיקר בשכונות אדומות, נמצאים ללא פיקוח ומסרבים להתפנות לבתי מלון המיועדים לחולי קורונה. כך עולה מנתונים רשמיים שפורסמו הערב (שבת) בחדשות השבת בכאן 11. החולים יכולים להישאר בבתיהם בשני תנאים: כל בני המשפחה חולים או אם הם גרים לבד, אך לא ידוע באילו תנאים הם חיים.מניין המתים מקורונה בישראל עלה הערב בשלושה ל־295. מנתוני משרד הבריאות שפורסמו לפני זמן קצר עולה כי מניין החולים המאומתים כעת הוא 2,407, עלייה של 45, מצבם של 29 קשה, מהם 21 מונשמים.

במערכת החינוך המשיכו להתגלות היום מקרים חדשים של התפרצות קורונה. בית ספר נוסף בירושלים נסגר לאחר שמורה נדבקה בנגיף. מדובר בבית הספר הניסויי ארגנטינה בעיר, ועל פי הודעת מנהלת המוסד, ייסגרו גם גני הילדים הפועלים במתחם בית הספר. זהו המוסד החינוכי ה-21 שנסגר בבירה.

בנוסף, אחד מנותני השירותים בבית הספר ניצני הנגב במועצה האזורית בני שמעון התגלה כחולה. התלמידים והמורים במוסד נתבקשו לשהות בבידוד.

תשעה דיירים ואנשי צוות בבית האבות הפרטי "אחוזת אייל" באור-יהודה חלו בקורונה. החולים שאובחנו הועברו היום למוסדות מתאימים אחרים. בתחילת השבוע נכנס המוסד לבידוד לאחר שנמצאה בו חולה, ככל הנראה עובדת שהדביקה אחרים.

מראש עיריית אור יהודה ליאת שוחט נמסר כי "ל'אחוזת אייל' אין אבא ואמא והיא אינה משויכת לאף רשות מוניציפלית. יחד עם זאת, אנו נמצאים עם הנהלת המקום בקשר שוטף, וכך קרה גם הבוקר כשבהנחייתי מנכ"ל העירייה, אלי אהרוני, יצר עימם קשר ואנו נסייע להם בהתמודדות עם כל מה שנדרש".

משרד הבריאות עדכן הבוקר כי ביממה האחרונה בוצעו 16,133 בדיקות לגילוי קורונה. מדובר במספר הגבוה ביותר של בדיקות שנערכו ביממה אחת.

השתתפו בהכנת הידיעה: לירן כוג'הינוף, איתי שיקמן ואיציק זוארץ