תחנת בדיקה לגילוי קורונה בת"א, בשבוע שעבר
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בעקבות העלייה במספר בדיקות הקורונה: נבדקים ממתינים לתוצאות עד שבוע

תיעוד: עומס והיעדר כוח אדם מובילים לעיכוב של ימים בקבלת תוצאות • משרד הבריאות: מחצות, עלה בשניים מספר המתים מקורונה ל-298, מספר החולים המאומתים עלה ב-94
קטי דור, שרון עידן ולירן כוג'הינוף
07 ביוני 2020
21:16

בעקבות העלייה בימים האחרונים במספר בדיקות הקורונה, נבדקים ממתינים לתוצאות חמישה ימים עד שבוע. כך דווח היום בחדשות הערב בכאן 11. מנכ"לית קופת חולים מאוחדת, סיגל רגב רוזנברג, אומרת כי רק בקופת חולים מאוחדת חסרים 37 עובדי מעבדה.

חברת מיי הרטיג', שהקימה מעבדה חיצונית בעבור משרד הבריאות, נמצאת בשלבי סיום של תיקוף הבדיקות. בעוד כשבוע תתחיל החברה לעשות 2,000 בדיקות ביום ואחר כך תוכל לעשות 5,000 ו-10,000 בדיקות ביום, דבר שאמור לתת מענה לעלייה בבדיקות.

משרד הבריאות עדכן הערב כי מספר המתים מקורונה בישראל עלה מחצות בשניים ל-298. מספר החולים המאומתים עלה ב-94 ל-2,474. מצבם של 27 קשה, 23 מהם מונשמים-עלייה של שניים מחצות. אתמול נעשו יותר מ-11,400 בדיקות לגילוי קורונה. במערכת החינוך, מספר התלמידים ועובדי ההוראה החולים עלה ל-352. מספר מוסדות החינוך שנסגרו עלה ל-130. 

בתום הערכת מצב הערב של בכירי מערכת החינוך הוחלט להמשיך בקו קיים שלפיו המוסדות לא ייסגרו. עם זאת, הוחלט כי מנהלים וראשי רשויות יוכלו להחליט בעצמם על למידה בקבוצות קטנות – גם ביסודי. כמו כן הוחלט על הקמת צוות מיוחד שייערך לשנת הלימודים הבאה.

בד בבד, ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון בני גנץ, שר הבריאות יולי אדלשטיין וראש המטה לביטחון לאומי מאיר בן שבת נועדו עם מנהל המכון הביולוגי בנס ציונה הפרופסור שמואל שפירא, ועם אנשי המכון. הם שמעו על ההתפתחויות המחקריות ועל השלבים הבאים בדרך לפיתוח חיסון ותרופה לנגיף הקורונה.

ראש הממשלה אמר לאנשי המכון כי אין משימה חשובה מזו שבהם הם עוסקים והוסיף כי בהעדר חיסון, נצטרך למצוא את הפתרונות האחרים לאפשר שגרת חיים וכלכלה סבירה, שצומחת לפחות ב-2% - "אחרת אנחנו נהיה בנסיגה מתמדת".