מגרש ריק

תביעה ייצוגית: השיבו לאוהדים את הכסף על המנויים

ליגות הכדורגל והכדורסל מתקיימות בימים אלה ללא קהל בשל מגבלות קורונה. בעקבות זאת הוגשה תביעה ייצוגית בשם אוהדי 4 קבוצות כדורגל וקבוצת כדורסל אחת בדרישה שהקבוצות ישיבו כסף על המשחקים שנגרעו מהמנוי
ליאן וילדאו
30 ביוני 2020
19:19

ספורט בזמן קורונה: תביעה ייצוגית הוגשה לבית המשפט המחוזי בלוד נגד ארבע קבוצות כדורגל וקבוצת כדורסל אחת בדרישה להשיב למנויי הקבוצות את הכסף ששילמו בעבור המנויים שרכשו. זאת מכיוון שמשחקי הליגות מתקיימים בימים אלה ללא קהל במסגרת הגבלות קורונה.

התביעה הייצוגית הוגשה בשמם של בעלי מנויים של קבוצות מכבי תל אביב, בית"ר ירושלים, מכבי חיפה והפועל באר שבע בכדורגל ובשמם של בעלי מנויים מכבי תל אביב בכדורסל. הדרישה היא להחזר כספי בעבור החלק היחסי של המשחקים ששוחקו ללא קהל. סכום התביעה המתייחס למועדוני הכדורגל עומד על כ-25 מליון שקלים וזה המתייחס למכבי תל אביב בכדורסל עומד על יותר מ-12 מיליון שקלים. צד נוסף שנגדו הוגשה התביעה הוא משרד הכרטיסים "לאן".

בכתב התביעה שהגישו עורכי הדין רון סולן ודוד מזרחי נטען כי "למרות שחלפו יותר משלושה חודשים מאז שחדלו להתקיים אירועי ספורט במתכונת הכוללת קהל, קרי מאז נשללה מחברי הקבוצה האפשרות להשתמש במנוייהם, המשיבות לא השיבו מיוזמתן לחברי הקבוצה את דמי המנוי בגין החלק היחסי של העונה שבו חברי הקבוצה לא יוכלו לעשות כל שימוש במנוי, אף אחת מהמשיבות גם לא הצהירה כי בכוונתה לעשות זאת". 

ממועדון הכדורגל מכבי תל אביב נמסר בתגובה: "אנחנו לומדים את כתב התביעה ונתגונן בהתאם".

במכבי חיפה נאמר בתגובה: "עוד לא גיבשנו שום דבר לעונה הבאה גם לא מחירי מנויים וגם לא פיצוי. לא יודעים בכלל אם יהיה קהל".

ממכבי תל אביב בכדורסל, בית"ר ירושלים והפועל באר שבע לא נמסרה תגובה, אולם לכאן חדשות נודע כי בכל מועדני הכדורגל מחכים להבין מהו מתווה האוצר לפיצוי הקורונה ומתייעצים בצוותא על הצגת קו אחיד ואף ייצוג משפטי אחד. בכל הקבוצות טוענים כי הם מקבלים פניות רבות של אוהדים שרוצים לוותר על ההחזר כדי לעזור למועדונים בתקופה זו.

ל"כאן חדשות" נודע גם כי בקרב אוהדי בית"ר מתגבשת יוזמה הפוכה שבה המטרה היא להחתים לפחות 75 אחוזים מבעלי המנויים בטדי על תצהיר שבו הם מוותרים על ההחזר ומודיעים כי התביעה איננה מייצגת אותם. עוד טוענים כי יבדקו אופציה להגיש תביעת נגד או תלונה על ייצוג שווא.

ממשרד הכרטיסים "לאן" נמסר: "קיבלנו את התביעה ונלמד אותה".