גבי ברבש
צילום: קובי גדעון, פלאש 90

פרסום ראשון: פרופ' גבי ברבש מונה לפרויקטור לניהול משבר הקורונה

ברבש שימש בעבר בתפקיד מנהל בית החולים איכילוב ומנכ"ל משרד הבריאות • מחלוקת בין שר הבריאות אדלשטיין ללשכת רה"מ על הסמכויות של ברבש • במשרד הבריאות חוששים מפרויקטור עם סמכויות נרחבות, ואילו ברבש הביע הסכמה לכהן בתפקיד בתנאי שיקבל סמכויות אלה
קטי דור
19 ביולי 2020
10:19
עודכן ב 15:51

פרופסור גבי ברבש ימונה לתפקיד הממונה על ניהול משבר הקורונה, כך פורסם היום (ראשון) לראשונה בכאן חדשות. ברבש שימש בעבר בתפקיד מנהל בית החולים איכילוב ומנכ"ל משרד הבריאות. ברבש קיבל הצעה מלשכת ראש הממשלה לכהן בתפקיד, והצדדים פועלים לסגור את הקצוות האחרונים של ההסכם. 

עיקר המחלוקת בנוגע למינוי הוא בין שר הבריאות יולי אדלשטיין ללשכת ראש הממשלה על הסמכויות שינתנו לברבש ולמי הוא יהיה כפוף. במשרד הבריאות יש חשש מפרויקטור עם סמכויות נרחבות, שיהיה כפוף לראש הממשלה ומעל משרד הבריאות. ברבש הביע הסכמה לתפקיד בתנאי שיינתנו לו סמכויות נרחבות. 

בתחילת החודש התראיין פרופ' ברבש לרן בנימיני בכאן רשת ב והתייחס לעלייה ברמת התחלואה בנגיף. בין היתר מתח ברבש ביקורת על ההחלטה שלא לסגור את בתי הספר. לדבריו: "יש הרבה יישובים עם מעט חולים ברחבי הארץ, והמספרים גדלים בקצב איטי. הגידול בהדבקות בבתי הספר בא על רקע זה. בתי הספר משקפים את מה שקורה בקהילה. היינו צריכים להמשיך במתכונת הקפסולות. רצנו מהר מידי בניגוד לכל העולם לכיתות צפיפות, והדבר ישליך על ההדבקה בבתי הספר ועל כל המדינה. אנחנו כבר נמצאים בהתפרצות משמעותית".

אתמול אובחנו 1,324 עד לשעה 22:46. מניין המתים מהנגיף בארץ המשיך לעלות ועומד על 401. 217 מהחולים במצב קשה, מהם 56 מונשמים. בסך הכל ישנם 27,616 חולים פעילים.