המחבל עז אלדין חוסין והמכשול הימי בגבול עזה
צילומים: תקשורת שב"כ ואגף דוברות והסברה במשרד הביט

מחבל חמאס סיפר בחקירת שב"כ: הונחתי להפיל מסוק של צה"ל

המחבל, עז אלדין חוסין החזיק בביתו טיל נ"מ והונחה לשגרו לעבר מסוק של חיל האוויר "לשם הריגת חיילים ישראלים או חטיפתם". במסגרת פעילותו בחמאס, לקח חוסין חלק בהכשרות שונות ובפעילויות צבאיות נגד מדינת ישראל
כרמלה מנשה
30 ביולי 2020
12:34
עודכן ב 16:06

שירות הביטחון הכללי (שב"כ) התיר היום לפרסום (חמישי) פרטים מחקירתו של מחבל חמאס, שהסתנן לישראל מרצועת עזה דרך הים. בשב"כ ציינו כי חקירתו הניבה מודיעין רב, ממנו עלה כי הפעיל, עז אלדין חוסין, תושב ג'בליה בן 24, החזיק בביתו טיל נ"מ והונחה לשגרו לעבר מסוק ישראלי "לשם הריגת חיילים ישראלים או חטיפתם".

מהחקירה עלה כי חוסין הסתנן לארץ מרצונו נוכח קשיים אישיים במישור המשפחתי ובשל רדיפה והכפשה מצד בכירי ארגון הטרור. עם חציית המכשול הימי, נעצר חוסין בידי כוח צה"ל והועבר לחקירה. עוד עלה בחקירה כי בשנת 2013 גויס לזרוע הצבאית של חמאס והחל משנת 2018 ועד למעצרו, פעל חוסין במערך ההגנה האווירית של החמאס, בין היתר, בתפקיד פיקודי כאחראי חוליית טילי כתף. 

במסגרת פעילותו בחמאס, לקח חוסין חלק בהכשרות שונות ובפעילויות צבאיות נגד מדינת ישראל. חוסין למד אודות כלי טיס של חיל האוויר הישראלי ותפקידם, טילי נ"מ וכן אודות משקפות ומצלמות לצורך תצפית על תנועת המטוסים הישראליים בשמי עזה.

פעילותו של חוסין בחמאס והידע הרב אשר רכש במסגרת זו, הביאו לחקירה ייחודית אשר חשפה עבור השב"כ מודיעין רב אודות ארגון החמאס. עם סיום החקירה, הגישה היום פרקליטות מחוז דרום כתב אישום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע המייחס לחוסין עבירות ביטחוניות חמורות.

תגיות:
חמאס
,
שב"כ