ישיבה, אילוסטרציה
צילום: פלאש 90

גמזו על ההחלטה לאשר כניסת 16 אלף סטודנטים ובחורי ישיבה זרים: נשקול לגרש מי שלא עומד בתנאי הבידוד

ממונה הקורונה לכאן רשת ב: אני אומר לראשי המוסדות – בין אם זה ישיבות או אוניברסיטאות – כל אחד שמגיע ואמור להיות בקפסולה ולא ישמור על הקפסולה – נצטרך לנקוט בצעדים כלפי המוסד ואולי כלפי אותו אחד
הבוקר הזה
02 באוגוסט 2020
08:23
עודכן ב 09:29

הממונה על המאבק בקורונה, הפרופסור רוני גמזו, אמר הבוקר (ראשון) בריאיון לכאן רשת ב כי יישקל גירוש של תלמידים זרים שלא עמדו בתנאי הבידוד, זאת בתגובה להחלטת הממשלה לאשר כניסת 16 אלף סטודנטים ובחורי ישיבות לישראל. "אני אומר לראשי המוסדות – בין אם זה ישיבות או אוניברסיטאות – כל אחד שמגיע ואמור להיות בקפסולה ולא ישמור על הקפסולה – נצטרך לנקוט בצעדים כלפי המוסד ואולי כלפי אותו אחד".

האזינו לריאיון עם פרופ' גמזו בכאן רשת ב

עוד אמר לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" כי אנו עדיין נתונים בהיקף תחלואה מטריד, אולי הגבוה בעולם, יחסית לגודל האוכלוסייה, ואין בו ירידה. הוסיף גמזו כי היה ניסיון לשנות את סדרת ההגבלות המוטלות על הציבור ולעשות בהן סדר, כלשונו, אך הניסיון לא צלח. "נעשה סדר בעניין ההגבלות השבוע, אני מבטיח", אמר.

גמזו הדגיש כי בכוונתו להקטין את התחלואה בלי להטיל סגר מלא על כל המדינה, וייתכן שיוטלו הגבלות אפקטיביות רק על ערים אדומות. בעניין פתיחת שנת הלימודים כסדרה בתחילת החודש הבא, כפי שהתחייב שר החינוך, אמר הממונה על המאבק בקורונה כי ההחלטה עדיין לא התקבלה, ויש לדון בה.

סגן שר האוצר: אם יש סיכוי שידביקו – לא לאשר כניסת אברכים

סגן שר האוצר איציק כהן מש"ס התייחס להחלטה לאפשר לאברכים שאינם אזרחי ישראל להיכנס לארץ ואמר כי לדעתו, אם הדבר עלול לסכן את הציבור – אז לא לאשר את כניסתם. לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב אמר: "אלה בחורי ישיבה שלומדים בארץ, כמו סטודנטים זרים, הנושא עדיין בדיון. אם תתקבל החלטה – הכול יהיה לפי הכללים, עם בידוד ובדיקות".

עוד אמר חבר הכנסת מש"ס: "אם אפשר לקבל אנשים בריאים לארץ, שכאן נמצא מרכז הלימודים שלהם, ובלי לסכן אותם ואחרים, עמדתי היא לאפשר. אם הדבר מסכן, או עלול לסכן מישהו – אז לא לקבל אותם".

האזינו לריאיון עם סגן שר האוצר בכאן רשת ב