כוחות צה"ל בגבול לבנון בשבוע שעבר
צילום: דוד כהן, פלאש 90

גורם צבאי ישראלי לאל־ג'זירה: אין כוונה להנחית מכת מנע על חיזבאללה או לבנון

הגורם הוסיף כי ישראל תגיב בעוצמה על כל התקפה של חיזבאללה והזהיר כי על הכוונת גם מתקנים צבאיים של לבנון • במקביל, דיווחים בלבנון: פורסמו תמונות של "מתקן האזנה ישראלי" שנמצא בדרום המדינה
שמעון מיג'אן ואלון אמיצי
02 באוגוסט 2020
11:58
עודכן ב 14:54

המתיחות בצפון: גורם צבאי ישראלי אומר היום (ראשון) לערוץ אל־ג'זירה כי ישראל תגיב בעוצמה על כל התקפה של חיזבאללה ומזהיר כי בין היעדים שמיועדים לתקיפה – גם מתקנים של המדינה הלבנונית. עם זאת, לדברי הגורם, ישראל לא חותרת לעימות עם חיזבאללה משום שהעדיפות כרגע היא מניעת התבססותה הצבאית של איראן בסוריה. עוד אמר כי לישראל אין כוונה להנחית מכת מנע על חיזבאללה או על המדינה הלבנונית. לדבריו, הכוננות בגבול לבנון תימשך כל עוד יהיה צורך בכך. 

במקביל, כלי תקשורת בלבנון דיווחו היום כי נמצא "מתקן האזנה ישראלי" בכפר באזור ג'זין שבדרום המדינה. בכמה כלי תקשורת פורסמו תמונות של אותו מתקן כביכול, שמהם עולה כי מדובר במתקן לחיזוי מטאורולוגי.


"מתקן הריגול" שנמצא בלבנון

בתוך כך, ב"השבוע" בכאן 11 פורסם כי גורם ביטחוני אמר שלישראל אין כוונה להיכנס להרפתקאות מיותרות בלבנון אך אם חיזבאללה ייפגע בחיילים או באזרחים, ישראל תפעל גם נגד מדינה לבנון עצמה. עוד אמר הגורם כי נסראללה קיבל סולם לרדת מהעץ עליו טיפס פעם אחת – וכי לא יהיה עוד סולם כזה. 

ביום רביעי בשבוע שעבר החלו חיילי יוניפי"ל בחקירת התקרית הביטחונית בגזרת הר דב. במקביל, צה"ל הודיע על תגבור כוחות לאורך הגבול, בין השאר בחימוש מונחה מדויק, יחידות האיסוף הקרבי וכוחות מיוחדים. כמו כן, נמשכות הכוננות והדריכות בחיל האוויר, כולל פרישת סוללות כיפת ברזל בימים האחרונים.