ליאל קייזר

גם אם המתווה של פרופ' גמזו לא מושלם - הוא יותר טוב מכלום

השרים חושבים שהמתווה של הממונה על מאבק הקורונה לא לגמרי אפוי, אבל מה שחשוב כרגע הוא לגבש תוכנית שהציבור יוכל להבין - במקום שירגיש שמישהו מנסה כל הזמן לדפוק אותו
ליאל קייזר
04 באוגוסט 2020
19:17

שר הבריאות יולי אדלשטיין הפיל היום פצצה, חתיכת פצצה, והודיע שהוא מתכוון לפעול להוריד את ההגבלות שהוטלו על המשק שלנו בסופי השבוע. הוא גם הסביר שלא ממש ברור מה הן תרמו לנו. מוכר לכם הסגר הזה? אם לא, זו לא ממש בעיה שלכם.

גם הממשלה לא ממש יודעת מה הוא אומר. זה התחיל בזה שדיברו על סגר מלא סטייל ליל הסדר, כולנו סגורים בבתים, אחר כך עברו לדבר על זה שיהיה מותר להסתובב אבל שהכול כמעט יהיה סגור. בקיצור, בלגן מהסוג שהתרגלנו לראות כאן בחודשים האחרונים. אתמול ממונה המאבק בקורונה, פרופסור רוני גמזו, הגיע בפעם הראשונה לקבינט הקורונה והציג את המתווה שלו, מתווה הרמזור, במטרה לייצר קבלת החלטות סדורה.

לא עוד סגירה של גני חיות ופתיחה של פינות חי, פתיחה של מסעדות וסגירה של בריכות. קבלה של החלטות בצורה אחידה ומסודרת על בסיס קריטריונים אוניברסליים. השרים שלנו החליטו שהמתווה שלו לא אפוי מספיק ושלחו אותו לעשות שיעורי בית.

מחר העניין הזה צפוי לעלות שוב לדיון בקבינט. והאמת היא שגם אם הפעם המתווה שלו ייראה להם לא מספיק אפוי, זה עדיין נראה הרבה יותר טוב מהדרך שבה התקבלו כאן ההחלטות בחודשים האחרונים ואולי הגיע הזמן שהם פשוט ייסגרו מחר בחדר עד שיצא עשן לבן, ויגבשו מתווה שכולנו נוכל להבין, על בסיס מה מתקבלות ההחלטות בו, ואולי גם לקיים אותו בלי להרגיש שוב שדופקים אותנו.