ליד המפית - חיפה

ליד המפית | לאכול בחיפה עם עלאא מוסא

השף ברק יחזקאלי הולך בעקבות הבחירות הקולינאריות החביבות על השפים של ״אנחנו על המפית״ בישראל. היום: השף עלאא מוסא בוחר חמישה מקומות שהוא אוהב במיוחד בחיפה
מערכת כאן
06 באוקטובר 2020
19:34

פותחים יום | ברדא

דניאל אדלר תקלט ואפה במועדון הלילה "הקרטל" עד שפגש את יאריק פטרנקו והתחיל לאפות עמו יחד. בהתחלה הם מכרו לבתי קפה ומסעדות - לחמים רוסיים, מחמצת, פוקאצ'ות וקוראסונים, אבל העסק גדל והם פתחו את המפעל של "ברדא" יחד עם חנות קטנה ובית הקפה. היום המקום מפורסם בזכות הקוראסונים במגוון מילויים כאספרגוס ופרמז'ן, תרד, כרישה, פיסטוק ונוגט וכריכי הפרעצלים, ולצידם מוצעים גם בורקסים ופוקאצ'ות.

מטבח מקומי | שולה 

השף חמי פסקה הוא דור שביעי בשושלת טבריינית מפוארת, שעבד במטבחים שונים עד שהחל לחקור את האוכל של סבתו ולהבין שזה מה שהוא רוצה לעשות בחייו. ״שולה״ מתמחה באחד המטבחים היהודיים המפוארים שהתקיימו פה לאורך דורות- המטבח הטברייני,המשלב בין מטבח ספרדי לאשכנזי וטרם זכה לכבוד הראוי לו.

התפריט משתנה עונתית אבל מתבסס על פתיחים, תבשילים וספיישלים כמו מנת ביס של סופריטו עם קובה, כיסונים מבושלים ואפויים במילוי גבינת קדוש, תבשיל של חומוס וחצילים, קישואים ומושט ברוטב לימון ועוד.

מהעולם | רוקו סושי

סושי בר שנפתח ב-2018 על ידי קובי שנאן. הוא צעיר ומעולם לא היה ביפן, אך הכישרון והיד שלו נודעו למרחקים. לדעת רבים - קובי מכין את הסושי הטוב בארץ. כזה שמצדיק קפיצה מיוחדת מדרום או מצפון למקום הקטן בעיר התחתית, שם  מכינים את הסושי במטבח פתוח מול האורחים.

ביס בעמידה | מרואן אבו שקארה

המקום קיים יותר מ-25 שנה כקצביה (שמוכרים גם בשר בתקן חי בריא), אבל רק בשנים האחרונות החל לפעול כמעדנייה שמגישה מבחר בשרים בכריכים, או על קרש - מנות מושחתות וטעימות על פי מיטב מסורת הסטריט פוד האמריקאי, עם הטוויסט המקומי המתבקש.

ארוחה ערוכה | תלפיות

באמצע שוק תלפיות המנומנם פתח המסעדן אילן פרון את חמארת הדגים ופירות הים המשובחת. כל שבוע מחליפים שם תפריט בהתאם לתוצרת (מהים והשוק), ומקפידים ללוות אותו בהרבה אלכוהול איכותי. תלפיות מביאה ערכים של איכות, טריות ופיינשמקריות ששינו את פני מפת הקולינאריה החיפאית.

לצפייה בפרק 5 של אנחנו על המפית עם עלאא מוסא >>
בחזרה לעמוד הראשי של "אנחנו על המפית" >>