כרמל מעודה בבית המשפט

כרמל מעודה מעידה לראשונה: "לוקחת אחריות על מעשיי"

במהלך הדיון בביהמ"ש, הוצגו לשופט סרטונים שבהם נראית הגננת החשודה בהתעללות, מטיחה ילדה ברצפה ודוחפת ילד בעל כליה אחת אל שולחן. מעודה הכחישה עדות של סייעת, שסיפרה כי היא הכריחה ילד לאכול קיא
צח שפיצן
16 בספטמבר 2020
11:12
עודכן ב 12:57

בבית המשפט המחוזי בלוד נערך היום (רביעי) דיון בטענות מקדמיות לכרמל מעודה, החשודה בהתעללות ותקיפה של פעוטות בגן "בייבי לאב" בראש העין. במהלך הדיון, הוצגו לשופט סרטונים שבהם נראית מעודה מטיחה ילדה ברצפה ודוחפת ילד בעל כליה אחת אל שולחן, על אף שנטען כי היא מודעת למצבו. בעת הצגת הסרטונים, פרצה אחת האמהות באולם בבכי.

לאחר כשעתיים וחצי, עלתה מעודה להעיד לראשונה: "לוקחת אחריות מלאה על מה שעשיתי. אני לא בורחת מאחריות אם הייתי אדם שקרן או תחמן אז הייתי מכחישה הכל". הגננת החשודה התייחסה לעדותה של אור יחיא, סייעת בגן שסיפרה בחקירתה במשטרה כיצד חייבה מעודה ילד לאכול קיא וגם העידה הבוקר בבית המשפט. "את המקרה הזה לא עשיתי. לא הכרחתי אותו לעשות את זה", טענה מעודה. 

התובעת במשפט אמרה כי "לא מדובר באירוע אחד ביום שנותנים פליק. אותה ילדה שנתנו לה פליק על היד, למחרת העמידו אותה מול הקיר שעות ארוכות וביום נוסף חנקו אותה עם שמיכה". התובעת ציינה כי מדובר בילדים שאין להם יכולת לבטא את עצמם במילים בגילאים האלו.