אובמה נואם בקמפיין ביידן במיאמי, הערב
צילום: רויטרס

אובמה במתקפה חריגה: לטראמפ אין תוכנית - או תפיסת מציאות

בנאום שערך כחלק מקמפיין התמיכה במועמד הדמוקרטי ג'ו ביידן, התייחס הנשיא לשעבר בתקיפות לא אופיינית לנשיא המכהן • טראמפ בתגובה: "אף אחד לא הופיע לנאום מלא השנאה של אובמה"
מאיה ראכלין ועופר לרר
24 באוקטובר 2020
23:55

בחירות 2020: נשיא ארצות הברית לשעבר ברק אובמה תקף אמש (שבת) בחריפות ובאופן חריג את הנשיא המכהן דונלד טראמפ, ואמר: "לטראמפ אין תוכנית - או תפיסת מציאות, אם הוא לא יכול לענות על השאלה מה יעשה בכהונה השנייה שלו, אז המשימה שלנו היא לוודא שלא תהיה לו כהונה שנייה".

בנאום שערך הנשיא לשעבר כחלק מקמפיין התמיכה במועמד הדמוקרטי ג'ו ביידן, התייחס בתקיפות לא אופיינית לנשיא המכהן. "אולי כדאי שלא יהיה לנו נשיא שקורא בטלוויזיה להזריק חומר מלבין", אמר אובמה והמשיך ללעוג לטראמפ: "הוא התייחס אל הנשיאות כאילו היא תוכנית ריאליטי כדי לתת לעצמו תשומת לב. כפי שאנחנו יודעים מהעבר, הרייטינג שלו בטלוויזיה ירד".

אמריכאן: מיכל רשף בהסכת עם כל מה שצריך לדעת על הבחירות בארצות הברית

בהמשך אמר אובמה כי טראמפ לא מבין את הקושי הכלכלי של התושבים במשבר הקורונה -"כי לא מדובר בכסף שלו. הוא בקושי משלם את המסים שלו. אין לו תוכנית לקורונה, אין לו אפילו את תפיסת המציאות לגבי מה שקורה כאן - כולנו נחייה כאן עם ההשלכות של מה שהוא עשה".

טראמפ הגיב בטוויטר שלו על המתקפה נגדו, וכתב: "אף אחד לא הופיע לנאום מלא השנאה של אובמה. 47 איש. אין אנרגיה, אבל עדיין יותר טוב מג'ו". בהצהרה לעיתונאים עם הגעתו לאוהיו, אמר טראמפ: "הסתכלתי על הקהל שהיה לאובמה, לא גדול מדי. לא יודע אם זה מצביע על משהו אבל לא היה שם אף אחד".