-

תומכי טראמפ יהודים הותקפו בטיימס סקוור בניו יורק

מתנגדי הנשיא השליכו ביצים ואבנים על שיירה של תומכיו המכונים "יהודים למען טראמפ". בשיירה שעשתה את דרכה ברחובות מנהטן נסע גם עורך דינו של טראמפ ויועצו רודי ג'וליאני
גיא בריצמן
26 באוקטובר 2020
08:22

עימות נרשם הלילה (שני) בין תומכי נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ יהודים למתנגדי הנשיא בטיימס סקוור בניו יורק. מתנגדי הנשיא השליכו ביצים ואבנים על שיירה של תומכי הנשיא, המכונים "יהודים למען טראמפ". בשיירה שעשתה את דרכה ברחובות מנהטן נסע גם עורך דינו של טראמפ ויועצו רודי ג'וליאני.

מתנגדי הנשיא קראו לעבר השיירה קריאות גנאי ואף חטפו מהם דגלים. בכמה מקרים נרשמו תגרות בין מתנגדי הנשיא ותומכיו. המשטרה עצרה שבעה חשודים. את השיירה למען הנשיא ארגנו יהודים המתנגדים להגבלות שהטיל המושל הדמוקרטי של המדינה על הקהילה בשל משבר הקורונה.

בד בבד, בתוכנית הראיונות "60 דקות" שיחררו הלילה תוכנית מיוחדת לקראת הבחירות עם ריאיונות עם המועמד הדמוקרטי לנשיאות ג'ו ביידן, סגניתו קמלה האריס וכן סגן הנשיא מייק פנס. עוד שיחררו את הסרטון מתוך הריאיון שאותו פוצץ דונאלד טראמפ בשבוע שעבר.

האריס אמרה בריאיון כי הנשיא הוא גזען. "את התבנית אפשר לראות כבר קודם כאשר הוא מערער על האפשרות שהיה נשיא שחור ראשון לארצות הברית, ואז גם אירועי שארלוטסוויל בהם סירב לגנות". ביידן דיבר בריאיון על הקורונה כעניין הפנים הכי דחוף לטיפול במדינה, וכינה את הנשיא טראמפ כ"חסר אחריות". למרות זאת ציין ביידן כי הוא לא מוריד מערכו של טראמפ שיכול עדיין לנצח בבחירות.

כשנשאל סגן הנשיא פנס על אמירותיו של טראמפ כלפיי המומחה למחלות זיהומיות, ד"ר אנתוני פאוצ'י, אמר פנס כי יש לו מערכת יחסים טובה עם פאוצ'י וצוותו וזאת הפרספקטיבה שלהם אבל הנשיא חייב לראות את כל התמונה.