מרכז ביג בחיפה, הבוקר

"התסכול חוגג מחוסר היגיון": הסתערות על מרכזי הקניות, סוחרי השוק במחאה

כ-150 קונים הצטופפו בתור בכניסה לחנות ספורט בקריית אתא והמשטרה נדרשה להגיע למקום כדי לפזר את ההתקהלות • בתל אביב נקנסו בעלי דוכנים שפתחו אותם בשוק הכרמל
מיכל וסרמן ועופר חלפון
17 בנובמבר 2020
11:06
עודכן ב 11:51

עם פתיחת מרכזי הקניות בערים ירוקות הסתערו קונים על החנויות. בקריית אתא צבאו כ-150 קונים על פתח חנות ספורט במרכז ביג. עשרות מהקונים התייצבו במקום כבר בשעות הבוקר המוקדמות. כוחות משטרה ומאבטחים הוזעקו למקום וניסו לפזר את ההתקהלות. במקביל, סוחרים בשוק הכרמל מחו על כך שלא נפתחו: "התסכול חוגג מחוסר הגיון". כמה מהסוחרים קיבלו דוחות לאחר שפתחו את הדוכנים.

"יש פה אנשים שכבר 60 שנה עובדים פה והקלישאה של להמציא את עצמם מחדש לא קיימת עבורם ולא תהיה קיימת", זעקה לילי בן שלום, בעלת מסעדת ללה הגרוזינית בשוק הכרמל. "אלה אנשים שכל החיים אוכלים את הלחם שלהם בזכות הדוכן הקטן הזה. ולא יכול להיות שרמי לוי יהיה פתוח, וביג ושופרסל ותושבי כרם התימנים יסעו באוטובוס דחוס ויגיעו לעוד סופר עם 120 איש, די נמאס".

בריאיון לקרן נויבך בכאן רשת ב הוסיפה בן שלום: "השוק הוא הכי פתוח, עם ארבע כיווני אוויר, התסכול חוגג מחוסר הגיון. אנשים לא יכולים יותר, לא מעניין אותם שום דבר. דקה לפני שהופכים לפורעי חוק - זו זעקת פרנסה. שמונה חודשים השוק הזה מת. מה זורקים את האנשים האלה לפח? שלא יהפכו אנשים לפורעי חוק".

האזינו לריאיון עם לילי בן שלום בכאן רשת ב

שלמה מעוז, בעל חנות צעצועים בשוק, נאלץ לסגור אותה גם כן. "אני לא מסוגל לקבל קנס של 5,000 שקלים אחרי חודשיים שלא עבדתי", הסביר. מעוז, בן קרוב ל-70, סיפר שכבר הרים ידיים: "התייאשתי, ניסיתי למכור את החנות ולא הצלחתי. אני יכול לריב עם הפקח ואחרי זה הוא ינטור לי? אני רוצה לעבוד ולראות אנשים, לא להישאר בבית כמו כלב".  

האזינו לריאיון המלא עם שלמה מעוז בכאן רשת ב

תגיות:
קורונה