נחל במדבר יהודה
צילום: מילה אביב, פלאש 90

נמאס לכם לחפש מקום פנוי לטיול בסופ"ש?

סיפור שמתחיל בציוץ, המשיך בזוג אחים שהרימו את הכפפה - ונגמר בהוכחה שגופים ממשלתיים יכולים להיות מאוד יעילים
שאול אמסטרדמסקי | פרשנות
20 בנובמבר 2020
15:36

לפני כחודש צייצתי משהו בטוויטר שאם אנחנו רוצים לחפש, באיזו שמורת טבע יש מקום פנוי בסוף השבוע כי אנחנו רוצים לטייל בחוץ וקורונה והכול, אז אנחנו צריכים באתר של רשות הטבע לעבור שמורה שמורה, שמורה שמורה, ולבדוק אם יש מקום. במקום שיהיה איזה לוח שנה ואז לפי תאריך נראה איפה יש מקום.

ואז קרה דבר מגניב. זוג אחים מהדרום, מתכנתים, האחים ריכטר, לקחו את זה על עצמם. ובתוך פחות מ-24 שעות הרימו אתר שמאפשר בדיוק את זה. ואז קרה הדבר המדהים באמת: רשות הטבע והגנים בעצמה, גוף ממשלתי בסופו של דבר, לקחה את הדבר הזה של האחים ריכטר שכללה אותו קצת, והטמיעה אותו באתר שלה. באתר הרשמי.

ומעכשיו, אם אתם נכנסים לאתר רשות הטבע, ואתם מסתכלים למשל בסוף השבוע הקרוב, אז אתם רואים שיש מקום בחי רמון, ויש מקום בגן לאומי קיסריה! וגם בבניאס! וביטבתה! ובתל חברון. חברון! וזה ממש, ממש מגניב! זה מראה לכם שאפילו גוף ממשלתי מסוגל לעשות את זה מהר.

הוא פשוט צריך לרצות ולהיות גמיש ואז כל הבירוקרטיה וכל היועצים המשפטיים וכל הדברים האלה בדרך כלל מפריעים פתאום לא מפריעים. ואפשר לעשות משהו לשירות הציבור. תארו לעצמכם שמשרד החינוך היה שומע את מה שהציבור אומר ומטמיע את זה בפרק זמן נורא קצר באתר שלו. או הדואר, או משרד הפנים, או רשות המיסים.

בקיצור, שני דברים: אם אתם צריכים לטייל בסוף השבוע הזה אתם יכולים לחפש בקלות. ודבר שני: אם יש עוד דברים שמפריעים לכם, קטנים או גדולים, באתרים ממשלתיים, כתבו לי בתגובות. אולי נצליח לשנות את זה! הם אפילו עשו לנו אייקון קטן: "בהשראת אמסטרדמסקי והאחים ריכטר". שזה מגניב, כי יש לי את הפרצוף שלי באתר של רשות הטבע. קצת מוזר.