כהן, ספיצ'קוב וצוברי אחרי הזכיה
באדיבות: איגוד השיט בישראל

כעס באיגוד: נתניהו לא בירך את הזוכים במדליות

אחרי הישגי ספיצ'קוב, כהן וצוברי - באיגוד השיט תקפו: "בירך את פלצ'יק ואשרם, זה תמוה". דוברת ראש הממשלה: "זה באמת רעיון טוב שנברך את הגולשים"
יואב בורוביץ'
30 בנובמבר 2020
22:46

אחרי המדליות, באיגוד השיט כועסים על התעלמות ראש הממשלה בנימין נתניהו מהישגיהם של יואב כהן, שחר צוברי וקטי ספיצ'קוב באליפות אירופה. מנכ"לית האיגוד סמדר פינטוב אמרה לכאן חדשות: "זה לא בסדר ועצוב שזה כך. אנחנו מקווים שראש הממשלה יבין קצת, יסיק מסקנות ובמדליה הבאה הוא יתקשר". 

"אנחנו הבאנו הכי הרבה הישגים בזמן האחרון ודווקא מאיתנו הוא התעלם לחלוטין", הוסיפו באיגוד. "בזמן שהוא כן מצא לנכון לברך את פיטר פלצ'יק על הזכיה בזהב באליפות אירופה בג'ודו ואת לינוי אשרם בהתעמלות האמנותית. לא צריכה להיות איפה ואיפה בין ספורטאים ובין ענפי ספורט שונים".

את אשרם בירך נתניהו גם באמצעות שיחת טלפון אישית וגם בפוסט בפייסבוק בעוד שאת פיטר פלצ'יק הוא בירך באמצעות פוסט ברשתות החברתיות עם תמונה של פלצ'יק ליד דיוקן נתניהו שלידו כתוב: "פיטר, אתה שווה זהב". לעומת אשרם ופלצ'יק, גולשי הרוח - יואב כהן עם מדליית הזהב, שחר צוברי וקטי ספיצ'קוב עם כסף – חוו התעלמות מוחלטת מצד ראש הממשלה. 

"לא ברור לנו למה זה קרה", הוסיפה פינטוב. "לכשעצמו, זה לא בסדר ועצוב שזה כך. אני גם לא יכולה להגיד שזה לא היה תמוה. אני קראתי על הציוץ שלו עם הברכות לפיטר פלצ'יק ושמעתי על שיחת הטלפון שהייתה לו עם אלופת אירופה בהתעמלות".

בתגובה לפניית כאן חדשות כתבה דוברת ראש הממשלה: "זה באמת רעיון טוב שנברך את הגולשים. לא היה לנו משהו נגד השיט כמובן".