-
צילום: אי-פי

סקר: יותר מ-82% מהרופאים הצהירו שבכוונתם להתחסן

קבינט הקורונה פרסם את רשימת הערים האדומות וכתומות - שלא יקיימו לימודים פרונטליים בכיתות ה'-י"ב • מנהל שערי צדק: יש מעט רופאים שחוששים להתחסן • לקראת הדיון בקבינט - פנייה משותפת להוריד מסדר היום את סגירת המסחר בישראל
כתבי כאן חדשות
18 בדצמבר 2020
08:52
עודכן ב 12:30

מסקר שפורסם היום (שישי) ובוצע עבור ארגון רופאי המדינה עולה כי יותר מ-82% מהרופאים הצהירו שבכוונתם להתחסן. בסקר השתתפו 1,132 רופאות ורופאים, והוא בוצע אחרי אישור החיסון של פייזר. יו"ר ארגון רופאי המדינה ד"ר זאב פלדמן הגיב לממצאי הסקר ואמר: "להתחסנות הרופאים, הרופאות והצוותים הרפואיים בחיסוני הקורונה משמעות קריטית להצלחת ההתחסנות של אזרחי ישראל והניצחון על מגיפת הקורונה". 

בתוך כך, מאות אלפי תלמידי כיתות ה-י"ב בערים אדומות וכתומות לא ישובו לבתי הספר לאחר חופשת חנוכה, ביום ראשון בשל העלייה במספר חולי הקורונה. זאת לאחר שקבינט הקורונה אישר היום את  רשימת הערים האדומות והכתומות - שלא יקיימו לימודים פרונטליים, אך ימשיכו בלמידה מרחוק. 

רשימת הערים המלאה

משרד הבריאות עדכן היום כי 2,813 נדבקים חדשים בקורונה אובחנו אתמול. שיעור הבדיקות החיוביות עלה ל-3.6%, כשאתמול בוצעו כ-80 אלף בדיקות. מניין הנפטרים בישראל הינו 3,056 ומספר החולים שמצבם קשה עלה ל-432. עוד פורסם כי בממוצע נדבקו השבוע 2,242 חולי קורונה חדשים בכל יום. 

מנהל שערי צדק: יש מעט רופאים שחוששים להתחסן

מנהל בית החולים שערי צדק, הפרופסור עופר מרין, הזהיר הבוקר כי על אף שמחת החיסונים, השפעתם על הורדת מספר החולים לא תהיה מידית. "החיסון יוריד את התחלואה בקורונה רק בעוד חודשיים-שלושה", הסביר בריאיון לרן בנימיני בכאן רשת ב. "אני צופה שהנתונים יעלו בעוד שבועיים. מבחינה פסיכולוגית החיסון עלול להשפיע בצורה פחות חיובית כי אנשים ירגישו שאנחנו אחרי המגפה". 

פרופסור מרין הוסיף כי לא ניתן לחכות עם ההחלטות על הגבלות נוספות עד שהחיסונים יחלו להשפיע, והוסיף: "צריך לראות בזמן הזה איך גורמים לאוכלוסייה להיות ממושמעת". מנהל בית החולים שערי צדק יתחסן בעצמו ביום ראשון ומעיד על היענות גבוהה להתחסן מצד הצוות הרפואי. "אין לי ספק שהצוות יירתם, יש מעט מאוד רופאים שאומרים 'אני חושש מהנתונים המדעיים שקראתי'". 

"אף אחד לא יודע אם יש יותר חולים בקניון או בבית חולים"

מנכ"ל קבוצת עזריאלי אייל חנקין טען הבוקר: "אף אחד לא יודע אם בקניון או בבית חולים יש יותר נדבקים בקורונה". חנקין אמר לכאן רשת ב: "אנחנו יודעים שבמגזרים ובמקומות מסויימים יש הדבקות – טפלו בהם. למה מטפלים על גבם של 500 אלף אנשים שעובדים? לא כי זה מה שצריך לעשות, אלא כי זה הכי קל". 

מנכ"ל קבוצת עזריאלי התייחס למצוקה של סוחרי החנויות והוסיף: "אני מרגיש ורואה שיש עסקים שנגמר להם החמצן. הסוחרים של החנויות אצלנו לא יכולים לקנות סחורה לקיץ, הם עם חובות לבנקים". יחד עם זאת, הציע חנקין: "אם במודלים של המדינה יודעים שהולכים לסגר, שיעשו אותו עכשיו - יש מעט תחלואה וזה ייקח מעט זמן". 

פורום הקניונים, איגוד לשכות המסחר, ארגון להב, השולמנים ואיגוד רשתות המסחר והאופנה הגישו פנייה משותפת אל שרי קבינט הקורונה להוריד מסדר היום את סגירת המסחר בישראל. לטענתם, "ערב חלוקת החיסונים לאזרחי ישראל, מדיניות 'ריסון מהודק' היא איננה אלא מילה מכובסת 'לריסוק מהודק'. ענף המסחר לא מוכן להוות עלה תאנה של משרד הבריאות. סגר רק על המסחר לא יוביל לירידה ממשית בתחלואה ורק יגרום נזק אדיר לכלכלה".