שר הבריאות יולי אדלשטיין
-

שר הבריאות: מצפה שקבינט הקורונה יחליט על סגירת המסחר

יולי אדלשטיין האשים את הציבור בריאיון לירון דקל: לא שומר על ההנחיות | צפו
השבוע
18 בדצמבר 2020
20:24

שר הבריאות יולי אדלשטיין אמר הערב (שישי) כי הוא מקווה שקבינט הקורונה יחליט על סגירת המסחר בדיון הצפוי ביום ראשון. בריאיון לירון דקל בתוכנית "השבוע" בכאן 11 האשים אדלשטיין את הציבור בעלייה בתחלואה ואמר כי הוא לא שומר על ההנחיות.

צפו בריאיון עם שר הבריאות

אדלשטיין הוסיף כי הממשלה לא נכשלה. "הורדנו את התחלואה מ-9,000 נדבקים ל-2,000", הסביר שר הבריאות. אדלשטיין העריך כי בתוך שלושה עד ארבעה חודשים השפעת החיסון תורגש על התנהלות המשק, וסיפר כי בכל שבוע ינחתו כמה מטוסים עם מטען של מאות אלפי חיסונים בכל אחד.

מסקר שפורסם היום ובוצע עבור ארגון רופאי המדינה עולה כי יותר מ-82% מהרופאים הצהירו שבכוונתם להתחסן. בסקר השתתפו 1,132 רופאות ורופאים והוא בוצע אחרי אישור החיסון של פייזר. יו"ר ארגון רופאי המדינה ד"ר זאב פלדמן הגיב לממצאי הסקר ואמר: "להתחסנות הרופאים, הרופאות והצוותים הרפואיים בחיסוני הקורונה משמעות קריטית להצלחת ההתחסנות של אזרחי ישראל והניצחון על מגיפת הקורונה".

בתוך כך, מאות אלפי תלמידי כיתות ה-י"ב בערים אדומות וכתומות לא ישובו לבתי הספר בתום חופשת חנוכה, ביום ראשון בשל העלייה במספר חולי הקורונה. היום אישר קבינט הקורונה את רשימת הערים האדומות והכתומות - שלא יקיימו לימודים פרונטליים, אך ימשיכו בלמידה מרחוק.