סגר
מנחם לדרמן, פלאש 90

נתניהו וגנץ מסכימים על הטלת סגר שלישי

רה"מ ומשרד הבריאות מעוניינים שהסגר יחל בשבוע הבא. גנץ מעוניין בהיערכות של שבועיים
גילי כהן, קטי דור ויערה שפירא
22 בדצמבר 2020
20:48

ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש הממשלה החליפי בני גנץ מסכימים על הטלת סגר שלישי, תוך מתן זמן היערכות לציבור. כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. במסיבת עיתונאים אמר הערב נתניהו כי "יכול להיות שלא תהיה ברירה ונעבור לסגר מלא. זו החלטה לא פשוטה אבל היא מתבקשת".


עם זאת, קיימת מחלוקת לגבי מועד הסגר. נתניהו ומשרד הבריאות מעוניינים שהסגר יחל בתוך ימים - ככל הנראה בשבוע הבא. בסוף השבוע הבא יחל סוף השנה האזרחית ובמשרד הבריאות חוששים מהתהקהלויות ומחגיגות ולכן מעוניינים שההגבלות יחולו כבר אז. גנץ מעוניין בזמן היערכות ארוך יותר, שבדיון קבינט הקורונה האחרון ציין אותו כשבועיים. בנוסף לכך, מחלוקת צפויה בממשלה גם על סגירת המסחר וגם על סגירת מערכת החינוך כולה.

משרד הבריאות ימליץ מחר לקבינט הקורונה על סגר מלא כמו בראש השנה, עם מגבלת תנועה של 1,000 מטר על האזרחים, מערכת חינוך סגורה הרמטית כולל בגיל הרך, מסחר סגור לגמרי וצמצום התקהלויות של 10 אנשים בתוך מבנים ו-20 בחוץ. היציאה מהסגר: במדד של 1,000 נדבקים ליום. ההערכה היא כי הדבר ייארך בין 3-4 שבועות עקב הקפיצה הדרמטית במספרי הנדבקים במשרד הבריאות דורשים סגר מיידי.