משה חרזי ואשתו

החולה שנפטר לאחר שצינור ההנשמה נותק: משה חרזי

מקרה חמור באיכילוב: מהתחקיר עולה שהצוות לא שם לב במשך שלוש דקות על אף ההתרעה הקולית של המכשיר • משה חרזי, שסבל ממחלות רקע רבות, נפטר לאחר מאמצי החייאה ממושכים
נוב ראובני ודניאל אלעזר
16 בינואר 2021
18:49
עודכן ב 22:11

אירוע חריג בבית החולים איכילוב בתל אביב: משה חרזי, בן 47, חולה קורונה שסבל ממחלות רקע רבות ואושפז במצב קשה במחלקת טיפול נמרץ קורונה - נפטר אתמול (שישי), ככל הנראה לאחר שצינור ההנשמה שלו נתלש ממקומו, ומבלי שהצוות הרפואי זיהה זאת בזמן על אף ההתרעה הקולית של המכשיר - הצוות המטפל הבחין בכך רק כעבור שלוש דקות.

מצבו של חרזי הידרדר בשעות הצוהריים למצב של החייאה ראשונית, וחרף מאמצי הרופאים הוא נפטר כעבור כמה שעות. הנהלת בית חולים פתחה בתחקיר של האירוע, ואמרה כי מבירור ראשון עולה שבאותה עת היה ריבוי של התרעות במחלקת הטיפול נמרץ קורונה, ואנשי הצוות היו עסוקים בטיפול בהן. 

מבית החולים איכילוב נמסר: "בתחקיר ראשוני שקיימה במהלך השבת הנהלת בית החולים עלה שצינור ההנשמה נתלש ממקומו אולם נוכח ריבוי התראות בו זמנית בטיפול הנמרץ הצוות שהיה עסוק במענה להתראות חירום בחולים אחרים הצליח להתפנות ולזהות זאת רק לאחר מספר דקות".

עוד אמרו באיכילוב: "אנו חווים עומס כבד שמאתגר את הצוות. נוכח העומס הכבד והעלייה בתחלואה, הנהלת בית החולים החליטה על הפחתת מיטות וצמצום מידתי של הפעילות לטובת תגבור נוסף של צוותים למען טיפול בחולי הקורונה".