-
צילום: פלאש 90

מנהלת ליגת העל בכדורסל: שחקן שלא יסכים להתחסן – ייבדק לפני כל משחק

המנהלת שלחה מכתבים אישיים לשחקנים שלא מוכנים להתחסן, ובהם הבהירה שסירובם יאלץ אותם לעבור בדיקות קורונה תכופות. יו"ר המנהלת לכאן רשת ב: "נטיל קנסות כבדים על שחקנים שיפרו בידוד. מאמין שעם הסברה נכונה נצליח לשכנע את הרוב"
ליאן וילדאו
09 בפברואר 2021
15:19

מנהלת ליגת העל בכדורסל שלחה מכתבים אישיים לשחקנים שלא מוכנים להתחסן, ובהם הבהירה שסירובם ייאלץ אותם לעבור בדיקות קורונה תכופות. עוד ציינו במנהלת כי הפרות בידוד מצד שחקנים יובילו לקנסות כבדים מצידם. "אלה שלא מוכנים להתחסן, יאלצו להיבדק כל יומיים-שלושה", הודיע היום (שלישי) יו"ר מנהלת ליגת העל בכדורסל שמואל פרנקל, בריאיון לכאן רשת ב. הכוונה היא לבדוק את השחקנים שסירבו להתחסן לפני כל משחק. 

האזינו לריאיון המלא עם שמואל פרנקל לכאן רשת ב

"בחיסון יש גם בונוס – יציאה מהבידוד. אני מאמין שעם הסברה נכונה נצליח לשכנע את הרוב", הוסיף פרנקל. "בדקנו את המספרים ו-75% מהשחקנים התחסנו, כולל הצוות. הוצאנו מכתב גם בעברית וגם באנגלית לאלה שלא התחסנו וביקשנו מהם להתחסן. נקפיד הקפדה יתרה על הבידוד הביתי, כולל קנסות כבדים למי שיפר אותו". 

יו"ר המנהלת נימק את ההחלטה לנקוט בצעדים משמעותיים בצורך למנוע הידבקות גדולה של השחקנים בקורונה, שחלקם מגיעים לאירופה לעיתים קרובות. "הקבוצות שמשחקות באירופה חויבו לדאוג שכולם יהיו מחוסנים", אמר. "הם מסתובבים במטוסים ובבתי מלון, ואין צורך להרחיב על מצב התחלואה באירופה". 

בהודעה שהוציאה מנהלת הליגה היום נכתב: "אנו שמחים לבשר שכ-60% מהשחקנים ואנשי הצוות בקבוצות הליגה כבר חוסנו (חלקם אחרי שתי מנות וחלקם אחרי מנה אחת). עוד כ-13% יתחסנו בימים הקרובים ו-7% כבר החלימו מהנגיף".