מלונות באילת

בעלי בתי מלון מאיימים לפתוח את שעריהם כבר ביום חמישי

התאחדות המלונות מאיימת במרד אם לא יסוכם איתה תאריך יעד: "אין שום סיבה לא לפתוח" • מרכז השלטון המקומי מציע מתווה שנועד לאפשר כניסה למקומות ציבוריים סגורים עם כרטיס אלקטרוני
שרון עידן ודנה ירקצי
09 בפברואר 2021
18:49

מועצת התאחדות המלונות מאיימת כי אם לא יסוכם עימה תאריך יעד לפתיחת המלונות בכל הארץ - הם ייפתחו כבר בשבוע הבא, בניגוד להנחיות. חלק מהרשתות הודיעו היום (שלישי) שיפתחו את בתי המלון שלהן כבר ביום חמישי. "הענף חנוק ואינו יכול להמשיך לחיות בתנאים של אי ודאות", אמרו בהתאחדות. "אין שום סיבה שלא לפתוח כבר מחר בבוקר מלונות במתכונת חדרי אירוח בלי תו ירוק, עם איים ירוקים, ובתוך עשרה ימים לפתוח את כל המלונות בארץ בתו ירוק".

במקביל, מרכז השלטון המקומי גיבש מתווה שאותו הוא מציע לממשלה כדי ליישם את התו הירוק. לפי המתווה המוצע, ייעשה שימוש בכרטיסי זיהוי אלקטרוניים שמחוברים למערך המידע של משרד הבריאות. במכתב לראש הממשלה ולשר הבריאות הסביר יושב ראש מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, שהכרטיס יאפשר הגדרה של אזור בטוח, שבו כל הנוכחים מחזיקים בתעודת התחסנות, תעודת החלמה או תוצאת בדיקה שלילית מהיומיים האחרונים.

הכרטיס אמור לאפשר, בין השאר, כניסה למתחמים סגורים, לכינוסים, לאולמות תרבות ואירועים, לאוניברסיטאות, למפעלים, למרכזים מסחריים, לקניונים, למוזיאונים ולמרכזים קהילתיים. בכניסה למתחמים יוצבו עמדות קריאה לכרטיס האלקטרוני שיאשרו את הכניסה. בשלטון המקומי מדגישים כי תידרש העמדת תקציב מתאים כדי ליישם את ההצעה במקומות ציבוריים שמקבלים קהל, במשרדי ממשלה, במשרדי הרשויות המקומיות ובבתי תפילה.

"הציבור והמשק ממתינים בציפייה לפתיחת המשק עבור מתחסנים, מחלימים ונבדקים", כתב ביבס. "אנו סבורים שהמודל המוצע על ידנו, של יצירת מתחמים ירוקים בהם ניתן לקיים פעילות ללא מגבלות התקהלות, הוא מודל המאפשר קיום שגרת קורונה בצורה בטוחה ובריאה", הוא הוסיף. "הגיע הזמן להציל את הכלכלה הישראלית ולפתוח חזרה את המשק".

אתמול הודיע פורום ראשי המסחר בישראל כי בניגוד להנחיות משרד הבריאות, החל מיום חמישי ייפתח כל המסחר לפי מתווה התו הירוק, לרבות השווקים, המסעדות והקניונים. לפי ההודעה, כניסת עובדים ולקוחות תתאפשר אך ורק במקרים הבאים: מחוסנים במנה ראשונה בני מתחת ל-60, מחוסנים במנה שנייה בני 60 ומעלה, בעלי תעודת מחלים, בעלי בדיקת קורונה שלילית בתוקף של 72 שעות, ילדים מתחת לגיל 16.

נכון לשלב זה, הממשלה התירה שירותי אחד-על-אחד, איסוף עצמי ממסעדות והשכרת צימרים למשפחות גרעיניות בלבד. אסורה פתיחת עסקים ומקומות שמקבלים קהל, כולל קניונים, חנויות רחוב, שווקים ומסעדות (למעט הפעלת משלוחים ואיסוף עצמי).

באגף המודיעין של צה"ל הזהירו כי הסרת המגבלות ותפוצתו הנרחבת של הזן הבריטי צפויות להוביל בשבועות הקרובים לעלייה חדה בתחלואה. בדוח שפרסם אמש מרכז המידע והידע למערכה בקורונה נאמר כי התחלואה הנרחבת עלולה לגרום לעומס רב על מערכת האשפוז. הדוח מדגיש כי מומלץ גם למחלימים ולמתחסנים להקפיד על הנחיות הריחוק החברתי, להימנע מהתקהלויות ולעטות מסכות תקניות.

תגיות:
קורונה