מענק לכל מחוסן: תשלום כספי ישדרג את מבצע החיסונים?

יש עוד שני מיליון ישראלים שצריכים להתחסן עד גיל 50 ועוד 400,000 איש מעל גיל 50 שטרם התחסנו - למרות שהם אוכלוסיית הסיכון העיקרית. אנחנו צריכים שהם יתחסנו, כמה שיותר מהם וכמה שיותר מהר, כדי להגיע לחלק הזה שבו פותחים את המשק. איך גורמים לאנשים שעד עכשיו לא התחסנו להתחסן? זה בדיוק הזמן להחזיר את ה"מענק לכל אזרח"
שאול אמסטרדמסקי, דעה
09 בפברואר 2021
19:29

זוכרים את המענק לכל אזרח? זה ש-200 פעם אמרתי שאני חושב שזה בזבוז של כסף? אז עכשיו לדעתי הגיע הזמן לחלק אותו, אבל רק למי שמתחסן נגד קורונה. בואו נדבר על החיסונים. עד עכשיו התחסנו 3.5 מיליון ישראלים, יש עוד שני מיליון ישראלים שצריכים להתחסן עד גיל 50, ועוד 400 אלף אנשים מעל גיל 50 שטרם התחסנו, למרות שהם אוכלוסיית הסיכון העיקרית. אנחנו צריכים שהם יתחסנו, כמה שיותר מהם וכמה שיותר מהר, כי אנחנו רוצים כבר להגיע לחלק הזה שבו פותחים את המשק.

איך גורמים לאנשים שעד עכשיו לא התחסנו להתחסן? בממשלה אומרים שהחל ממארס יהיה דרכון ירוק, שאם יש לכם אותו כי התחסנתם אתם יכולים ללכת לבית קולנוע או למסעדה או לבית קפה. אחלה. בעיניי לא מספיק טוב, מהסיבה הפשוטה שאי אפשר לאכוף את זה. בחלקים גדולים מהמדינה לא תהיה אכיפה לדבר הזה, זה בלוף מוחלט, אנחנו יודעים את זה. גם היום אין אכיפה, למה לחשוב שזה יעבוד?

בואו נחלק כסף, פשוט כסף. כן, לשלם גם לאלה שכבר התחסנו בשביל ליצור תמריץ לאלה שעדיין לא. תחשבו על מישהו שיושב באיזה מקום מרוחק ולא מתכוון להתחסן אבל הוא רואה פתאום את החבר שלו ואת בן המשפחה שלו מקבל צ'ק מהמדינה. בוא'נה, גם הוא רוצה. למשפחה עם הרבה ילדים זה יכול לצאת הרבה כסף. אולי זה מה שיגרום לאנשים להתחסן. אולי זה לא יעבוד, אני לא יודע, אולי בסוף נצטרך להשתמש גם בתמריצים שליליים. אבל לדעתי אם אז בזבזנו את הכסף הזה, עכשיו הגיע הזמן לנסות ולפתוח את הארנק.